Stříbrné hodinky se zlacením - cibule

Other
Odpovědět
Uživatelský avatar
dolphinjane
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 3
Registrován: sob 28. úno 2015 1:40:28

Stříbrné hodinky se zlacením - cibule

Příspěvek od dolphinjane »

20150227_2227191.jpg
Stříbrné hodinky se zlacením. Nelze otevřít, pantík je zřejmě zanesen nečistotami. Pomůže mi někdo s datováním a nějakým zajímavým popisem???
Uživatelský avatar
msf
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 1454
Registrován: pon 17. kvě 2010 19:45:46

Re: Stříbrné hodinky se zlacením - cibule

Příspěvek od msf »

Podle velikosti budou dámské,opatrně je otevři nožem, ale opatrně, jen jemně zapáčit špičkou tenkého nože. Pak Ti někdo může pomoct.
Uživatelský avatar
Koiko
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 13910
Registrován: pát 08. říj 2010 11:59:01
Bydliště: Teplitz stadt

Re: Stříbrné hodinky se zlacením - cibule

Příspěvek od Koiko »

šel bych za nějakým starým hodinářem a upozornil ho na to, že nejdou otevřít. On už by se postaral, přinejhorším by pérko na pantu hned vyměnil. Proč starého hodináře ?? - Měl jsem hodinky na automatické natahování a nikdo z těch novejch si s tím nevěděl rady - jsou zvyklí asi jen na výměnu baterie /to řemesĺo asi upadá :shock: / pokud jsi z Ul kraje doporučím ti fajnšmekra, který opravoval i orloj v Praze .
Koiko 小池富夫 znovunarozen 21.12.2019
XP Deus 22 cm HF RCWS4 CZ
XP MI-6
Uživatelský avatar
msf
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 1454
Registrován: pon 17. kvě 2010 19:45:46

Re: Stříbrné hodinky se zlacením - cibule

Příspěvek od msf »

To tlačítko vedle korunky vlevo, je otvírák pláště, to obvykle nefunguje, na pantu není co pokazit, neboj se té metody s nožem, musíš to ale udělat jemně, hodinář to otevře úplně stejně:). Pokud máš nějaký uvolňovač spojů, kápni jej do toho tlačítka otvíráku, ještě před jemným vypáčením, možná to pomůže. Obvykle je pod tím vrchním pláštěm ještě jeden, který kryje strojek. Možná se dozvíš jméno majitele, to bývá na vnitřní straně pláště vyryto. Hodně štěstí, staré hodinky jsou dobrordužství a technika!!!!
Přílohy
IMG_1632.JPG
Uživatelský avatar
dolphinjane
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 3
Registrován: sob 28. úno 2015 1:40:28

Re: Stříbrné hodinky se zlacením - cibule

Příspěvek od dolphinjane »

Zadní strana je bohužel katastrofa. Zadní víčko při nálezu chybělo a zbyl tam pouze jakýsi plíšek na bílo natřený, který byl pořádně zkorodovaný. Včera v noci se mi podařilo tento plíšek odstranit a uvnitř jak se dala očekávat pohroma. Celý strojek zkorodovaný. Čudlíček, který se má zřejmě zmáčknout a poté otevřít hodinky .... tak ten mi přijde, že tam něco chybí a tak by se hodinky museli otevřít násilím, což se mi ale opravdu nechce. K nálezu došlo již před cca třemi lety a celo dobu jen myslím na to, jak vypadají po otevření a jestli zkrývají nějaké tajemství. Vyzkouším ten olejíček a nožík ..... ale .... nevím, nevím ... budu se bát :-(
Uživatelský avatar
zero
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 291
Registrován: ned 24. led 2010 0:05:33
Bydliště: Třebíč

Re: Stříbrné hodinky se zlacením - cibule

Příspěvek od zero »

Píšeš, že zadní strana je v háji, dovnitř jsi se dostal a strojek je rezavý- co tam ještě čekáš za tajemství? To jsem malinko nepochopil. A bohužel hodinář tě s tím asi pošle do háje pokud jsou ve stavu jak píšeš.
Chtělo by to fotky i druhé strany.
Je to o tom relaxu.
Uživatelský avatar
msf
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 1454
Registrován: pon 17. kvě 2010 19:45:46

Re: Stříbrné hodinky se zlacením - cibule

Příspěvek od msf »

Zero má pravdu, pokud je to takový šrot nemá cenu se tím dál zabývat, cena je gramáž x cena stříbra, odhadem 100 KČ?
Uživatelský avatar
dolphinjane
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 3
Registrován: sob 28. úno 2015 1:40:28

Re: Stříbrné hodinky se zlacením - cibule

Příspěvek od dolphinjane »

:-(
Odpovědět

Zpět na „Ostatní“