Fw-190,Huzová,OL.

Fly archeology
Odpovědět
Uživatelský avatar
casiopeus
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 2
Registrován: pon 14. dub 2014 19:50:14

Re: Fw-190,Huzová,OL.

Příspěvek od casiopeus »

Chlapci,jsem tu nový,i když dneska jsem se donutil se zaregistrovat.Samozřejmě to sleduji ,protože jsem ten magneťák či jeliman,jelito jak nás dotyčný z Huzové nazval,poněvač jsem z Břidličné a dokonce asi i toho člověka přes jednoho jelimana znám alespoň myslím skrze toho psa na fotce a pokud má v Huzové firmu tak je to on.
Ale k věci .Samozřejmě lokalitu znám , je to už hodně dávno co se na ní informoval přes místní hledače nějaký chlápek z Krnova.Já se naposledy přes to místo potuloval někdy z podzima loňského roku a takhle jak to vidím na fotkách ten flek rozhodně nevypadal .Protože to není můj šálek čaje , válku nedělám tak jsem to vždy přešel jen ze zvědavosti.Dělám mince a sem tam nějaký depotek.A že tu jsou by se i dotyčný Huzovák i divil.
Jsem už starší detíkář a něco už mám v nohách ale když tady čtu že to co je tady na fotkách je pro vás "běžný výkop "tak prosím vás,nechte to nám jelimanům a už k nám nejezděte protože my to takhle neděláme a rozhodně v lese po sobě takový bordel nenecháváme.My tady s místníma potom přicházíme do styku a nestojíme o to poslouchat co jsme za prasata.
Letadýlko jste si už vykopali,ten zbývající bordel už vás nezajímá jak zde čtu a protože se sem ještě chystáte , naházejte ten bordel do jámy a tu po sobě zasypte .
Tímto vám děkuji za místní jelimany a snad jsem nikoho neurazil kritickým příspěvkem.
Tak ať to pípá
Uživatelský avatar
liberator
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 19
Registrován: ned 06. kvě 2012 21:59:10

Re: Fw-190,Huzová,OL.

Příspěvek od liberator »

Prozkoumali jsme, co tam kdo vyhrábl před námi. A zjistili asi to, co ty. Zkusil jsem horizontálně rozšířit díru směrem dolů ze svahu, kam mi ruka s motyčkou dovolila. Řekl bych, že dotyčný, kdo díru vykopal šel zbytečně hluboko. Pás trosek se táhne asi půl metru pod zemí poměrně souvisle ve směru dopadu. Jediné co by stálo za zmínku, že jsem vyhrábl zbytek jednoho z jističů, co byl na bočním panelu kabiny, nějaký štítek (nečitelný), zásuvku, nějaký rozpláclý přístroj,ale nečitelný, asi půl metru dlouhou hadici s koncovkama Argus, kusy baterie, dost nábojnic 13 mm. Všechno totálně zoxidované a rozpadlé. Vše víceméně těsně pod povrchem, max do půl metru.
Dám fotky, jakmile najdu kabel od foťáku a provedu základní očistu...

LaS píše:A co Jirko,našli jste něco zajímavého?
Já ty věci z díry prohlídl a nic zajímavého,Kusy pancíře olej.chladiče-malý i velký,dva výfuky,náměry na 13mm kulomet,pár zásuvek kusy motorových kapot,kus držáku sedačky.Jen jsem si vzal 30cm kus ventilátoru s jedním slovem z nápisu,který jsem vyhrábl z díry.
Uživatelský avatar
jkmineral
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 2459
Registrován: ned 05. pro 2010 13:50:38

Re: Fw-190,Huzová,OL.

Příspěvek od jkmineral »

Já jsem jen projížděl, měl jsem v Huzové schůzku , pak jsem omrkl tu lokalitu a jel dál. Neměl jsem ani detektor, nebyl čas hledat. Okolí dopadu je už silně prohledané, možná snad ještě něco v díře. Ale chce to vytrvalého kopáče ;-)
Lokalitu jsme si zaměřili a tím to pro nás s Msf končí. Protože sem pravidelně jezdíme na mince a depoty, je možné, že si někdy kopnem i hlouběji.
Jinak díru je zbytečné zahazovat, v okolí je dír po vývratech slušné množství, po prvním dešti lehce splyne s okolím.
Mor na všechny hledače, kromě mne :)
Uživatelský avatar
Alda
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 292
Registrován: stř 27. úno 2013 20:11:42

Re: Fw-190,Huzová,OL.

Příspěvek od Alda »

Zdarec. A je to tady, viz.: casiopeus. Kurňa šnek, furt říkám zasypávejte ty ďoury! Na louce to jde o zdraví - jezdí se tam na koních. V lese jak po divokých sviních a někdy i hůře. Každopádně to dělá velice nedobré jméno a pokud je to na soukromém pozemku s laskavým svolením majitele, tak příště už každého pošle někam. No jo, jenže starý cip je každému jen pro srandu. A ten starý cip je tak velký cip, že zasypává díry i po jiných, jak naposledy v Koutech. Bože, proč mě nevychovali s ostrými lokty a drzým chováním, mohl jsem být bohatý a koupit si každou lokalitu jen pro sebe a každého hledače nakopat do riti.
Uživatelský avatar
jkmineral
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 2459
Registrován: ned 05. pro 2010 13:50:38

Re: Fw-190,Huzová,OL.

Příspěvek od jkmineral »

samozřejmě máš opravdu, ale tato díra je velká, pokud tam hoši ještě bádají, byla by to smrt to pokaždé po sobě zahrabat.
Mor na všechny hledače, kromě mne :)
Uživatelský avatar
Alda
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 292
Registrován: stř 27. úno 2013 20:11:42

Re: Fw-190,Huzová,OL.

Příspěvek od Alda »

Chápu a už vidím, jak poslední bádatel svolá akci "Z" a naběhne dvacet maníků s lopatama a zasypou to. Zlaté oči, co to zří.
Uživatelský avatar
msf
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 1454
Registrován: pon 17. kvě 2010 19:45:46

Re: Fw-190,Huzová,OL.

Příspěvek od msf »

Kamarádi, prosím přestaňte tu exhibovat nad dírou v lese a kdo je lepší a spravedlivější. Víme prd, kdo ji vykopal, ten co ji vykopal se tu musí dobře bavit jak brečíte. Každý má trochu pravdy. Komu se ta díra nelíbí ( mi taky ne ) a má potřebu napravit svět a má na to čas ( já ne a jsem lenivý, ale aspoň to přiznám :) ), ať tam jede a zasype ji. Lepší je jít hledat než tu onanovat nad neřešitelným. Je to jako vždy když není konkrétní viník a začnou se řešit všechny bolesti světa. Za mě je to uzavřené.
Uživatelský avatar
Alda
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 292
Registrován: stř 27. úno 2013 20:11:42

Re: Fw-190,Huzová,OL.

Příspěvek od Alda »

Ale vždyť jo, já jen, že když si můžu já zasypat tu svou (a že to byla sakra díra, dobrý metr a půl, že Jardo), tak by mohli i jiní. A onanuju zásadně na svém a za své :oops:
Uživatelský avatar
casiopeus
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 2
Registrován: pon 14. dub 2014 19:50:14

Re: Fw-190,Huzová,OL.

Příspěvek od casiopeus »

Tak,tak-netřeba ještě více píchat do lejna,mohlo by ještě víc smrdět.
Ostatně jak tady čtu od místního guru Jinak díru je zbytečné zahazovat, v okolí je dír po vývratech slušné množství, po prvním dešti lehce splyne s okolím. :clap: tak je váš postoj k věci jasný.teda až na toho Aldu,smekám.Nu což,jak jsem již psal chlapci mám už něco v nohách v této lokalitě blízké,i více vzdálené jak povoláním,tak s detikem.O nějakých místech tady v okolí , kde se válejí hliníkový plechy či snad zbytky nějakýho eroplánu bych věděl,ale po tomhle ? No a protože tady ten prostor ,hlavně lesní je fakt horší jak křížová cesta tak vám přeju veselé bádání.Jo a bacha na loukách se už pasou bizoni tak ať vám stačí dech :D
Víc vám to fórum zasírat nebudu,k čemu jsem se chtěl vyjádřit jsem si své řekl.
Uživatelský avatar
msf
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 1454
Registrován: pon 17. kvě 2010 19:45:46

Re: Fw-190,Huzová,OL.

Příspěvek od msf »

Tak čau:), dlouho jsi tu nepobyl.
Křížovou cestu mám rád, u každého zastavení si uvědomím jeden svůj hřích a hned je mi u srdce radostněji a lehčeji, neb tím uvědoměním jsem se i polepšil.
Jinak, přestaň prosím generalizovat, nikoho tu neznáš a z jedné věty děláš velblouda. Tohle není detektorweb, kde se mydlí lidi mezi sebou a spousta primitivů tam exhibuje. Když něco víš, tak to sem dej, jinak je to informace, která se rovná nule! Lze to vyjádřit i srozumitelněji, ale to tu neděláme :violin:
Odpovědět

Zpět na „Letecká archeologie“