Naběračka, rozpoznání znaku, druh, materiál.

Knifes, spoons, forks
Odpovědět
Uživatelský avatar
MOJE MALIČKOST
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 3
Registrován: pát 04. črc 2014 18:32:05

Naběračka, rozpoznání znaku, druh, materiál.

Příspěvek od MOJE MALIČKOST »

horní strana
horní strana
spodní strana se značkou
spodní strana se značkou
vlastní značka
vlastní značka
Můžete mi pomoct při určení výrobce případně druhu značky, druhu materiálu a roku výroby? Jedná se o naběračku dlouhou 32 cm a průměr naběračky je 8,5 cm.
Uživatelský avatar
jkmineral
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 2459
Registrován: ned 05. pro 2010 13:50:38

Re: Naběračka, rozpoznání znaku, druh, materiál.

Příspěvek od jkmineral »

ASII - alpaka silver, vyrobeno +- 1900
WB C je zřejmě Wenzel Bachmann (1817-1877), rakouský průmyslník,
zakladatel Alpacca-und Chinasilberwaren-Fabrik Wenzel Bachmann & Co., A.G.
Wenzel Bachmann založil spoločnost v roce 1842. Firma Bachmann měla ve výrobním programu alpakové a postříbřené zboží. Firmu BACHMANN, získal v roce 1911 Sandrik.
Mor na všechny hledače, kromě mne :)
Uživatelský avatar
MOJE MALIČKOST
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 3
Registrován: pát 04. črc 2014 18:32:05

Re: Naběračka, rozpoznání znaku, druh, materiál.

Příspěvek od MOJE MALIČKOST »

Děkuju moc. Pomohl jste mi. Díky.
Uživatelský avatar
stator
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 221
Registrován: ned 20. led 2013 1:38:06

Re: Naběračka, rozpoznání znaku, druh, materiál.

Příspěvek od stator »

Doplním niekoľko ďalších informácií k jkmineral.
Wenzel Bachmann narodil sa v Krakovanoch v Čechách. Továreň ktorú založil bola pôvodne určená pre výrobu komodít z bronzu. Vo Viedni vyrába výrobky najmä z postriebrenej alpaky, pre kostoly rôzne ozdoby, riad pre hostince a kaviarne a rôzny luxusný tovar. Vyrábala aj príbory z cínu a pocínované železné príbory.
Firma Bachmann bola c. k. privilegovaná továreň na kovový tovar. Výrobky až do roku 1918 značí cisárskou dvojhlavou orlicou, výrobky z alpaky s nápisom ALPACCA, AS a CHS, alebo tiež WB C (W a B sú spojené).
Rakúska firma Artur Krupp v Berndorfe skúpila po roku 1917 akcie Sandriku a vznikol nový výrobný koncern: Artur Krupp - Sandrik - Herrmann – Bachmann. Firma však naďalej vyrába pod názvom Bachmann až do roku 1927-30, čo však sťažuje datovanie.

Foto značky si zaslúži pochvalu. Prináša kamienok v mozaike hľadania. Teda nie ASD ako som to videj ja tu http://www.sbirani.cz/viewtopic.php?f=63&t=3106, ale AS II, čo značí hrúbku postriebrenia. Pravdepodobne II bude značiť slabé postriebrenie, podobne značil Berndorf. Hrúbku postriebrenia vyznačovali výrobcovia rôzne, číslami 60 – 120 (BACHMANN, ARGENTOR), tvarom značky (SANDRIK, BERNDORF), alebo aj iným spôsobom (WMF).
Přílohy
Zápis vo Firmenbuchu v roku 1842
Zápis vo Firmenbuchu v roku 1842
Naposledy upravil(a) stator dne sob 24. říj 2020 12:30:24, celkem upraveno 2 x.
Uživatelský avatar
MOJE MALIČKOST
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 3
Registrován: pát 04. črc 2014 18:32:05

Re: Naběračka, rozpoznání znaku, druh, materiál.

Příspěvek od MOJE MALIČKOST »

Stator, také moc děkuji za rozšířenou odpověď. Člověk se až diví, co všechno lidi znají a umí. Díky.
Odpovědět

Zpět na „Nože, lžíce, vidličky“