Další lžice Německo 12 Loth

Knifes, spoons, forks
Odpovědět
Uživatelský avatar
Knedlo1979
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 44
Registrován: pon 02. led 2012 23:51:42

Další lžice Německo 12 Loth

Příspěvek od Knedlo1979 »

Dráždany r.v ca 1840

jaké jsou ceny techto lžiček ? jen informativně , neprodám :)

mám i starší lžice , asi by bylo lepší nafotit komplet lžici že ?
Přílohy
DSCF2466.JPG
Uživatelský avatar
jkmineral
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 2459
Registrován: ned 05. pro 2010 13:50:38

Re: Další lžice Německo 12 Loth

Příspěvek od jkmineral »

bohužel, ceny běžných stříbrných lžiček, byť 19.stol. se mnohdy přibližují ceně kovu. Váha x 7 = základní cena.
Běžná prodejní cena na různých aukcích je 350 - 450 kč, otázkou je, zda najdou svého kupce. Samozřejmě
zajímavý vzor a pěkné značky cenu v případě zájmu více sběratelů zvyšují, 1000 kč za lžíci je už slušná cena.
O stříbro je větší zájem v Polsku nebo na Ebay, ceny pro prodejce jsou zde zajímavější.
Lžíce doporučuji vyčistit, nebál bych se použít běžný prostředek dostupný v drogerii "Čistič stříbra". Nejsou to mince ani šperky, jejich hodnota se čištěním nijak nesnižuje.
Budeme rádi, když lžičky a značky nafotíš a zde uveřejníš.
Mor na všechny hledače, kromě mne :)
Uživatelský avatar
jkmineral
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 2459
Registrován: ned 05. pro 2010 13:50:38

Re: Další lžice Německo 12 Loth

Příspěvek od jkmineral »

každopádně lžička je vyrobena v Dresden, je tam městský znak: snad 2 skřížené meče,pod nimi D a nad nimi číslo 12. Takže se jedná o stříbro 12 lotů, ryzost je 750/1000
Nemohu pořádně přečíst značku výrobce, pokud se jedná o I.E.R. je to rok cca.1857:
Bez názvu 1 kopie.jpg
Bez názvu 1 kopie.jpg (20.04 KiB) Zobrazeno 1463 x
Jsem nucen přehodnotit svůj prvotní postoj a konstatuji, že se jedná o zajímavou sběratelskou lžíci, cena se tedy rozhodně neblíží ceně kovu. Nebál bych se odhadnout základní cenu na cenu 30-50 Kč x gramm.
Mor na všechny hledače, kromě mne :)
Odpovědět

Zpět na „Nože, lžíce, vidličky“