Jakubčovice - údolí Raduňky, okr. Opava, FW 190 ?

Fly archeology
Odpovědět
Uživatelský avatar
msf
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 1454
Registrován: pon 17. kvě 2010 19:45:46

Re: Jakubčovice, okr. Opava, FW 190 ?

Příspěvek od msf »

Vitam do klubu Torkemado!
Pokud je to z LA 5, bude to poznatek, ktery vsechny zajima. Verim, ze se tam s nami take vydas.
Uživatelský avatar
torkemado
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 44
Registrován: sob 04. úno 2012 21:48:51

Re: Jakubčovice, okr. Opava, FW 190 ?

Příspěvek od torkemado »

Já už jsem se smířil s tím , že ta mašina nepůjde vykopat :cry: je to v prameništi a pokud by se let.benzín a maziva dostaly do potoka , tak do smrti budu pokrývat škody na život.prostředí . Každopádně by to byla dost fin.náročná a riziková akce
Uživatelský avatar
torkemado
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 44
Registrován: sob 04. úno 2012 21:48:51

Re: Jakubčovice, okr. Opava, FW 190 ?

Příspěvek od torkemado »

Tak tu dotyčnou jsem nenašel,fotky jsou z 1994 tak trochu rozmazaný na snímku jedna z těch rolnic co byla nalezena v místě dopadu La5
Vlevo ta vaše napravo moje
Přílohy
ROLNICE.JPG
Uživatelský avatar
msf
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 1454
Registrován: pon 17. kvě 2010 19:45:46

Re: Jakubčovice, okr. Opava, FW 190 ?

Příspěvek od msf »

Mas kamrade pravdu, vypada to stejne. Kolega LaS rikal neco o trech rusech, kteri jsou spadli v okoli.
Toho benzinu a oleje bych se nebal, letadlo udajne horelo v lufte a pri dopadu to vyteklo tak jako tak uz tehdy. Na miste nalezu te rolny jsem nasel jeste kus masivniho skla, tloustak tak 15 mm.
Uživatelský avatar
LaS
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 209
Registrován: ned 04. pro 2011 8:56:30

Re: Jakubčovice, okr. Opava, FW 190 ?

Příspěvek od LaS »

Zdravím,
jen se chci torkemado zeptat.Podle čeho usuzuješ,že jde o La 5,díky té rolně?Ty rolny na fotce vlevo můžou být z pozemní techniky.Proti rozkmitání odvíjeného tegraf.drátu z bubnu nebo je to ke správnému navíjení lana na naviják.

Svoboda
Uživatelský avatar
torkemado
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 44
Registrován: sob 04. úno 2012 21:48:51

Re: Jakubčovice, okr. Opava, FW 190 ?

Příspěvek od torkemado »

Ahoj
Dělal jsem dvě La 5 obě jsem identifikoval podle masivního kování dřevěného nosníku které La5 měly dále podle ostatků motoru Švecov a, u jedné byla i větší část nosného rámu motoru vč.tlumičů zákmitu.Mezi ostatky bylo i několik těch rolen .Netvrdím že ta co je v nálezu je z La 5 ale u ruských mašin jsem se s nima setkal Lukáši
Uživatelský avatar
msf
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 1454
Registrován: pon 17. kvě 2010 19:45:46

Re: Jakubčovice, okr. Opava, FW 190 ?

Příspěvek od msf »

Panove, myslim jsem sem daval ten prevod vcetne retezu a rolky. Luksi, az se stavim, a to se stavim:), pls dame do kupy ty era z okoli, aspon hrube do mapy. Je jich tam jak v Udoli kralu a ten FW je Tutanchamun:).
Martin
Uživatelský avatar
torkemado
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 44
Registrován: sob 04. úno 2012 21:48:51

Re: Jakubčovice, okr. Opava, FW 190 ?

Příspěvek od torkemado »

No pokud jste to sesbíraly na velké ploše , tak se vám tam mohlo připlést kde co.Určitě bych věnoval pozornost těm zbytkům s té slitiny,kterých tam máte dost .Jsou nalámány na celkem malé kusy , takže to taky o něčem svědčí u techniky by to musela být asi dost velká šupa aby takhle motorová či převodovková skříň dopadla .
Uživatelský avatar
LaS
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 209
Registrován: ned 04. pro 2011 8:56:30

Re: Jakubčovice, okr. Opava, FW 190 ?

Příspěvek od LaS »

Co nám bylo ukázáno za zbytky,tak je to opravdu z techniky.Byly tam tři články pásu a hodně železného plechu.Nikde kousek duralového plechu.
Uživatelský avatar
JirkaUH
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 18
Registrován: úte 11. říj 2011 14:14:30
Bydliště: Uherské Hradiště

Re: Jakubčovice, okr. Opava, FW 190 ?

Příspěvek od JirkaUH »

Pánové,
asi by to mělo být už jako nový případ ale přeci jen to vsunu sem - ty rolny z La-5 vedou táhla vysouvání klapek. Nemám foto tak snad nepohrdnete pérovkou z manuálu....
Přílohy
La-5 klapky.jpg
Odpovědět

Zpět na „Letecká archeologie“