Fw-190,Huzová,OL.

Fly archeology
Odpovědět
Uživatelský avatar
msf
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 1454
Registrován: pon 17. kvě 2010 19:45:46

Re: Fw-190,Huzová,OL.

Příspěvek od msf »

Už na první stránce tohoto tématu píše o jámě:) JKM už přifoukl kola vozíku a už si prozpěvuje : Kokoti z Hrochotí, vozík se vám prekotí:)
Uživatelský avatar
LaS
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 209
Registrován: ned 04. pro 2011 8:56:30

Re: Fw-190,Huzová,OL.

Příspěvek od LaS »

No,já nevím,ale stěma kokotama bych byl opatrný,se někdo ožere jak prase a ztratí mobil a další kokot foťák a pak to svádějí na služebku do Huzové.
Uživatelský avatar
msf
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 1454
Registrován: pon 17. kvě 2010 19:45:46

Re: Fw-190,Huzová,OL.

Příspěvek od msf »

Lukáši, Jiřík ví oč jde, je to taková pěkná písnička:)
Uživatelský avatar
jkmineral
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 2459
Registrován: ned 05. pro 2010 13:50:38

Re: Fw-190,Huzová,OL.

Příspěvek od jkmineral »

boha jeho, nic se neutají ;-)
Mor na všechny hledače, kromě mne :)
Uživatelský avatar
LaS
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 209
Registrován: ned 04. pro 2011 8:56:30

Re: Fw-190,Huzová,OL.

Příspěvek od LaS »

Kucíííí,
však já to nemyslel urážlivě,ale tak jste mi to přihráli do noty a o tom mobilu,to vím od člověka,kterého jsem slyšel v pátek poprvé v životě a není to nikdo,kdo se zajímá o letadla a hledání vůbec.
Uživatelský avatar
Pandy
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 7
Registrován: pát 11. dub 2014 9:57:52

Re: Fw-190,Huzová,OL.

Příspěvek od Pandy »

Vážení přátele...nevím kde bych začal ,abych to vzal tak nějak popořádku a věcně zhodnotil tuto diskuzi či spíše příspěvek a uhel pohledu na "leteckou archeologii".
Takže jak jsem již psal detektor nemám o hledání se nezajímám letadlům rozumím jen okrajově mé spektrum koníčka je trošku dimetrálně odlišné a bere mě spoustu už tak drahoceného času a hlavně peněz ,takže si nemohu dovolit takovou strátu času jak jsem byl v posledním týdnu svědkem. Ale předně dnešní doba umožňuje ,že si kdejaký jeliman koupí detektor a běhá zde po okolí v domění že po němcích najde pokud ne hroudu zlata tak určitě sbírku zlatých a stříbrných mincí. Neberte to prosím někteří osobně ale ze svého okolí několik takových lamáků s detektory osobně znám ,pohrdavě jim říkám "magneti" ti maj sebou leště větší jelimany tzv.lopaťáky ,podle označení Vám asi rozdělení jejich ukolů nemusím vysvětlovat. Jejich trochu plusem v mých očích je ,že mě občas hodně zajímavé nálezy donesou. Protože mě omylem považují za nějakého odborníka.
Když jsem včera viděl tu díru ,řeknu Vám chtělo se mě tak trochu i brečet. Nálezy se válejí po okolí bez skladu a jakekoliv dokumentace či řádu ,díra jak od prasete nálezy opět naházené jak kdyby to tam letadlo před chvíli dopadlo. Pořád mě vrtá hlavou co tam jako ten hledač hledal? Zlatý hodinky pilota? Nebo snad má pocit že letadlo převáželo bedny z jantarové komnaty? Nechápu...prosím o doplnění mojí mezery . Já si Tuto archeologii představuji totiž trochu jinak a to tak ,že zjistím o letounu všechny možné dostupné informace ,jdu do archivu ,piši třeba do německa snažím se najít vše kolem toho ,kdo byl pilot ,proč tam letěl co měl za ůkol ,pokusím se v místním hlašení domobrany,policie zjistit maximum . Pokud místo najdu nakreslím si podrobnou mapu a jakýkoliv kousek do ní zaznamenám ,zdokumentuji ,popíši ,všechny nálezy nějak označím odvezu a důkladně nějak sistematicky uložím , tím si vytvořím podrobnou mapu dopadu ,rozhození trosek a z toho mohu usuzovat na poslední vteřiny před katastrofou ,tím přeci mohu zjistit uhel dopadu ,najednou mě vše přeci dá smysl a pokud se o letadla opravdu zajímám tak z toho všeho se dá i poznat proč letadlo havarovalo ,kde mělo asi zásah a co vedlo k jeho pádu. Ne....to přijede skupina magnetů běhají po lese cik cak místo toho aby si v oblasti vytvořili souřednicovou sít ,sektory ty označily a sistematicky je prohledávaly tak chaoticky běhají po lese co najdou vykopou co není zajímavé a zajímavý je jakýkoliv kousek prostě odhodí ,čímž do trosek vnášejí ještě větší chaos. A to je přesně to proč s detektorem nikde nechodim. Samozřejmě se mohu mílit a někdo mě vyvede z omylu,možná je to tím ,že se asi moc dívám Visat History o dobových vykopávkách s Tonny Robinsonem co to moderuje.
Jinak ten mobil se našel a dokonce druhý den i ten foťák a to nebyl potřeba ani detektor ,stačil na to věrný baset ,tomu stačí říct jdem ven hledat a najde vše! Akorát proti detektoru má obrovské mínus ,nejede na proud ale na řízky a to jen z krkovičky. Trošku dražší provoz.
A toho Williho Funka taky najdu ,jen to nebude příští týden v uterý ,chvilku to asi potrvá.
Ještě prosím je tu zmínka o nějaké diskuzi na hloubkařích ,může mě prosím někdo poslat link? Rád bych si to přečetl.
Uživatelský avatar
msf
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 1454
Registrován: pon 17. kvě 2010 19:45:46

Re: Fw-190,Huzová,OL.

Příspěvek od msf »

kolego, popisuješ to jak se to má dělat docela správně a taky zde aktivní množina hledačů tak víceméně postupuje. Svět je však pestrobarevný a nemůžem odpovídat za všechny, nebo je s námi spojovat. Věř, že 99 % zde přítomných se raduje z každého kousku kovu a pátrá po každé signifikaci k místu a tomu kousku kovu. To co je tady na snímcích svědčí o tom, že místo neprokopal nikdo z nás ( aspoň tomu chci věřit ), a to co je na těch fotkách jsem nikdy neviděl . Každý z nás by to odnesl a skončilo by to v povolaných rukou. Spíš bych to tipl na místní, kteří se k tomu náhodou dostali a skutečně věřili v poklad. Jinka o těch hledačích v sudetech máš pravdu, ano v těch chudobných řemeslnických a zemědělských chalupách bylo v každé spousta zlata..... Jsou to naivky, ale aspoň se něčím baví.
Uživatelský avatar
roman123
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 325
Registrován: ned 12. srp 2012 23:11:30

Re: Fw-190,Huzová,OL.

Příspěvek od roman123 »

no podla tych fotiek mi to pripomina pracu jednej "bandy" zo slovenska.urcite nehladali "zlato" ,ale len stitky ,porp.id pilota ,jeho veci...vyrabovali tak uz viac lokalit.zostali po nich aj agregaty z motora,ale bez stitkov.
Uživatelský avatar
msf
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 1454
Registrován: pon 17. kvě 2010 19:45:46

Re: Fw-190,Huzová,OL.

Příspěvek od msf »

No však píšu výše, Kokoti z Hrochotí :whistle:
Uživatelský avatar
gyry
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 559
Registrován: stř 06. led 2010 18:00:26
Kontaktovat uživatele:

Re: Fw-190,Huzová,OL.

Příspěvek od gyry »

pandy to co tu popisuješ je asi postup správný.. ale jak je aplikovatelný u nás? to by musela letadlo lokalizovat jedna skupina a taktéž ta jedna dokumentovat a sbírat trosky tohoto letadla.. což u nás moc nejde.. jedna skupina sesbírá část toho co je na povrchu, další třeba to co zbyde a až kolikátá se dostane k tomu že po vyběhání povolení kopne tu větší část trosek co je zaryta hlouběji do země.. štítky a jiné části letadel, které nejsou tak na kaši se do domácí sbírky hodí všem těm co se o letadla trochu zajímají, nemusí to být zrovna jen magneti. Kolik takových skupin hledačů a jednotlivců co jsou "amatérskými leteckými archeology" u nás je a nespolupracují spolu? A i ti neberou z výkopů či sběru všechno.. to by se to pak nenacázelo různě opřené o pařezy či stromky nebo na pokrajích těchto míst či výkopů.
Odpovědět

Zpět na „Letecká archeologie“