Jakubčovice - údolí Raduňky, okr. Opava, FW 190 ?

Fly archeology
Odpovědět
Uživatelský avatar
jkmineral
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 2459
Registrován: ned 05. pro 2010 13:50:38

Re: Jakubčovice, okr. Opava, FW 190 ?

Příspěvek od jkmineral »

žádná, lokalitu jsme jen zběžně omrkli, byli jsme rádi, že jsme se dostali zpět k autu, příště zvolíme jinou trasu ;)
Mor na všechny hledače, kromě mne :)
Uživatelský avatar
jkmineral
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 2459
Registrován: ned 05. pro 2010 13:50:38

Re: Jakubčovice, okr. Opava, FW 190 ?

Příspěvek od jkmineral »

na četné dotazy : pamětník Jan Kuděla je již na "pravdě boží", takže nemá význam do Jakubčovic jezdit
Mor na všechny hledače, kromě mne :)
Uživatelský avatar
messer
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 269
Registrován: čtv 13. říj 2011 19:37:24

Re: Jakubčovice, okr. Opava, FW 190 ?

Příspěvek od messer »

kurnik šopa,
tož 109 to kura nejni a fw 190 podle nalezu taky ne. Chlapi, to bude asji rusák. Bo by mě fakt zajimalo, jak ste došli na toho fokewulfa. Ale chapu, že byla kosa jak cyp :D
Uživatelský avatar
jkmineral
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 2459
Registrován: ned 05. pro 2010 13:50:38

Re: Jakubčovice, okr. Opava, FW 190 ?

Příspěvek od jkmineral »

no hledali jsme to éro co střílelo na ten Liberátor, šmajdali jsme těma bažinama a přelézali ploty školek fakt 4 hodky, našli jsme to dost pozdě, a měli problém se za světla vrátit k autu. Msf je celý tento týden z toho grogy, tak tam mrknem snad příští týden z jiné strany a uvidíme.
Mor na všechny hledače, kromě mne :)
Uživatelský avatar
messer
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 269
Registrován: čtv 13. říj 2011 19:37:24

Re: Jakubčovice, okr. Opava, FW 190 ?

Příspěvek od messer »

Ok, ani nepravim jak bych sa u toho chtěl vyskytnout :(
Nicměně esli to bude lavočka, tož bych měl dobrý tip na jednoho sokola.
Nu čto, my uvidim...
Uživatelský avatar
LaS
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 209
Registrován: ned 04. pro 2011 8:56:30

Re: Jakubčovice, okr. Opava, FW 190 ?

Příspěvek od LaS »

Zdravím,

jen podle fotek se chci zeptat,kde ta bažina nebo mokřadlo je,když je to tak zalesněno?Podle fotek jste někde na kopci nebo ve svahu,podle stromů tam žádnou Olši nevidím,asi nejsou přímo u místa?Podle kousků na pařezu pochybuji,že jde o 190ku,neměla takový díl s tím ozubeným kolečkem a je tam moz železa.Dále podle kousků si nemyslím,že je letadlo v zemi,ikdyž druhý nikdy neví.Z druhým pamětníkem,který vypovídá v článku o B-24 je pan Beinhauer.A tak,jak do článku podrobně vypověděl co viděl a kam letadlo spadlo,tak před pár lety mi osobně říkal,že si nic takového nepamatuje a o letadle neví a nemohl to vidět,protože se pohyboval
v danou dobu na opačném konci mapy.Pouze viděl stíhačku jak nalétává na bombardér.Kam letadlo spadlo mu bylo pouze řečeno.Pokud je to místo poblíž skály,tak jde o ruské letadlo,potvrzeno dvěma pamětníky,jeden z Jakubčovic a druhý z Hlubočce.Nicméně časem se semnou spojil chlápek přes pár lidí a telefonicky mi zdělil,že ta 109ka je úplně někde jinde a je nalezena,jestli je to tedy ta z 22.8. 1944.Žádné foto nálezů jsem neviděl.Podle toho co říkal,tak v zemi není nic nebo velmi málo.

L.Svoboda
Naposledy upravil(a) LaS dne ned 04. pro 2011 23:58:59, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
msf
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 1454
Registrován: pon 17. kvě 2010 19:45:46

Re: Jakubčovice, okr. Opava, FW 190 ?

Příspěvek od msf »

Cau, my netvrdime, ze je to presne ono, co jsme hledali. Ja jsem mluvil loni i letos s hajnym onoho polesi, rikal mi, ze mu zenske pri lesnich pracech v 70 letech misto ukazali, a ze vi kde to je. Nechce to jen rict, protoze tam furt nekdo otravuje a chce to hledat. Jdem tam jeste jednou, mame zpresnujici informace. Z ceho ten prevod je? Pokud to vis, dej vedet, protoze to muze urcit dalsi ero.
Dik.
Uživatelský avatar
LaS
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 209
Registrován: ned 04. pro 2011 8:56:30

Re: Jakubčovice, okr. Opava, FW 190 ?

Příspěvek od LaS »

Zdravím,

ten převod z čeho může být nevím,ale vycházím z toho co napsal Messer,že ze 109 to není,ten má 109ky v palci osobně toho člověka znám a z Fw 190ky taky není,mám jednu doma a nějaký manuál a nikde nic takového není.Takže zbývají jenom rusové.Jak jsem psal jedno u skály druhé u Hlubočce a třetí severně od Hlubočce.Mělo to být v jeden den a měli útočit na německou kolonu.Už si přesně nepamatuji přesná místa,ale bylo mi řečeno o dvou zničených nemeckých tancích mezi Jakubčovicemi a Hlubočcem.
A pozor,také netvrdím,že ta 109ka tam není a přeji hodně štěstí ať ji najdete.
Svoboda
Uživatelský avatar
Maceks
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 77
Registrován: ned 09. říj 2011 22:41:12
Bydliště: Severní Morava

Re: Jakubčovice, okr. Opava, FW 190 ?

Příspěvek od Maceks »

..držím palce chlapci.. taky se rád zúčastním a nabízím i možnost kvalitní fotodokumentace pátrání a vytahování ;o) Macek
Uživatelský avatar
jkmineral
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 2459
Registrován: ned 05. pro 2010 13:50:38

Re: Jakubčovice, okr. Opava, FW 190 ?

Příspěvek od jkmineral »

Messr: jen čistě teoreticky, v sobotu cca v 11.-12. hod jsme v Suchdole, sníh nebude, tak tam zajedem, ber detík, neber rum.
Mor na všechny hledače, kromě mne :)
Odpovědět

Zpět na „Letecká archeologie“