Darkovičky, okr.Opava, IL-2

Fly archeology
Uživatelský avatar
ew190
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 176
Registrován: pon 02. čer 2014 20:11:45
Bydliště: Oderberg

Re: Darkovičky, okr.Opava, IL-2

Příspěvek od ew190 »

Zdar panove dnes jsem tuto lokalitu navstivil bylo sice malo casu ale par fragmentu jsem zde nalezl zjevne z letadla bylo to na hranici pole les v mistech toho maleho alouku ci co to je primo naproti toho statku take jsem mluvil zrejme z majitelem nedalekeho vcelina stary pan mi pri reci sdelil ze toho Rusa si dobre pamatuje dlouhou dobu pry lezel na hranici pole a lesa kolem spousta ulomku a plechu z nej a jak uz to tak byva lecos co se dalo pry take lidi a decka odtahliletoun tam lezel pry hodne dlouho pote byl odtazen k te ceste kde se jeho torzo valelo taky hezkou dobu uvedl cituji po valce jsme tam k nemu chodili jeste jako mladi kluci a tvrdil ze jeste pote co narukoval na vojnu a vratil se z ni to letadlo tedy jeho torzo tam jeste bylo ale kde se podelo pak uz nevi pry najednou zmizlo tedy ho zrejme odvezli zdalsimi pozustatky valky nebo ho odstranili sami zemedelci to by mohlo vysvstlovat info ze se nachazelo na tom statku tolik tedy od udajneho pametnika co se tyka toho BF nevedel nic je tedy mozne ze melo podobny osud jako ten sturmovik a taky ho pak odtahli ale jeste se tam zitra mrknu kolem oznaceneho mista pak dodam fota dnesnich skromnych nalezu eventuelne dalsi
Uživatelský avatar
jkmineral
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 2459
Registrován: ned 05. pro 2010 13:50:38

Re: Darkovičky, okr.Opava, IL-2

Příspěvek od jkmineral »

Messr, díky. Fotka v úvodu příspěvku je moje. Prošel jsem pečlivě archiv, domnívám se, že prostřílená klapka je fakt z Darkoviček. Pokud ji nemáte Vy, tak nevím, komu jsem ji dal. Ostatní plechy jsou ze Slovenska, fotil jsem to jako ilustrační foto do mé publikace.

pro Ew - skvělá spolupráce, díky, až se domluvíme s Msf, dáme Ti vědět kdy se tam objevíme. Do neděle jsem mimo, tak držím palce, čusky :)

Máme v plánu prozkoumat především východní cíp lesa a pole, je tam spousta Al slitků, něco tam těžce hořelo.
Mor na všechny hledače, kromě mne :)
Uživatelský avatar
jkmineral
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 2459
Registrován: ned 05. pro 2010 13:50:38

Re: Darkovičky, okr.Opava, IL-2

Příspěvek od jkmineral »

dnes: s Nwf a Kolisakem,zřejmě křídlo IL2, mimochodem pamětník na místě definitivně potvrdil, že Il 2 bylo těsně vedle kabelového bunkru, jak zde uvádíme. To dokazuje množství nálezů z tohoto místa. Dále je jasné, že nějaké letadlo dlouho po válce stálo v místě současného hnojiště. Je možné. že se jednalo o tento stroj, který byl sem odtažen, a postupně místními rozebírán. Co zbylo bylo odtaženo posléze do JZD. Plechy našly využití, bylo jím přikryto dřevo na zahradách, v JZD celé křídlo přikrylo další kabelový bunkr, ...
Německý Me 109 se mohl zarýt do pole nebo i rozpadnout ve vzduchu, na poli u "menhiru" je malá dopadová plocha, noha byla zřejmě odtažena do zákopu na kraj lesa, letec prý vyskočil a byl prý zastřelen vlastními jako zrádce, na poli u hnojiště je množství slitků Al, je otázkou co zde hořelo, tak zase příští neděli :)
1.jpeg
2.jpeg
Mor na všechny hledače, kromě mne :)
Uživatelský avatar
ew190
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 176
Registrován: pon 02. čer 2014 20:11:45
Bydliště: Oderberg

Re: Darkovičky, okr.Opava, IL-2

Příspěvek od ew190 »

No tak klobouk dolu panove ted po precteni je mi to uz prakticky jasne ale tu pristi nedeli bych se pridal to uz budu strizlivy :D tak zatim
Uživatelský avatar
Newfoundlander
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 111
Registrován: sob 24. bře 2012 11:25:04
Bydliště: Hlučín - Bobrovníky

Re: Darkovičky, okr.Opava, IL-2

Příspěvek od Newfoundlander »

Velice zdařilá akce ! Díky letošnímu suchu se podařila jáma prohledat a tak vydala své poklady.
Jáma byla asi 3 roky(co jsem ji objevil) pod vodou. Věděl jsem ,že tam ,,něco bude,, ,protože signál dávala
i přes vodní hladinu. Podle mého ,bychom ji měli ještě prohledat magnetometrem - mohl by tam být
o několik metrů i motor. Dávám tady hrubě očištěný plech, tak aby odborníci určili ,zda skutečně patří
šturmoviku. Radku, tak se vyjádři.... a Jirko vystav ty své plíšky ! :lol:

Jarda nwf.
Přílohy
DSCN0502.JPG
DSCN0497.JPG
DSCN0493.JPG
Uživatelský avatar
Newfoundlander
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 111
Registrován: sob 24. bře 2012 11:25:04
Bydliště: Hlučín - Bobrovníky

Re: Darkovičky, okr.Opava, IL-2

Příspěvek od Newfoundlander »

Nálezy z nedělní akce .

nwf.
Přílohy
DSCN0503.JPG
Uživatelský avatar
ew190
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 176
Registrován: pon 02. čer 2014 20:11:45
Bydliště: Oderberg

Re: Darkovičky, okr.Opava, IL-2

Příspěvek od ew190 »

Ahoj Jardo tak prece se ti jen neco podarilo najit a vse kolem toho stromu? Nebo nekde v okoli?
Uživatelský avatar
torkemado
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 44
Registrován: sob 04. úno 2012 21:48:51

Re: Darkovičky, okr.Opava, IL-2

Příspěvek od torkemado »

Newfoundlander píše:Velice zdařilá akce ! Dávám tady hrubě očištěný plech, tak aby odborníci určili ,zda skutečně patří
šturmoviku. Radku, tak se vyjádři.... a Jirko vystav ty své plíšky ! :lol:

Jarda nwf.
Přílohy
IL 2.jpg
Uživatelský avatar
ew190
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 176
Registrován: pon 02. čer 2014 20:11:45
Bydliště: Oderberg

Re: Darkovičky, okr.Opava, IL-2

Příspěvek od ew190 »

A takhle to tam mozna nejak dlouho lezelo nez ho odtahli samozrejme bez podvozku :D skoda ze uz nelezi ;-)
Uživatelský avatar
gagin2
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 132
Registrován: pon 19. pro 2011 23:32:57

Re: Darkovičky, okr.Opava, IL-2

Příspěvek od gagin2 »

Zdarec. Ta B-33 tam asi neležela. Tak výfuk je z Il-2 a ty plechy s žebrama budou z celokovového křídla.Na fotce je poškozený jednomístný Il-2 ,který měl také celokovové křídlo a kde je vidět jedno z žeber.Jinší fotku jsem bohužel nenašel. Gagin
Přílohy
DSC_0238.JPG
IL2-metalfuselage.jpg
Odpovědět

Zpět na „Letecká archeologie“