Volná diskuze

Fly archeology
Odpovědět
Uživatelský avatar
msf
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 1454
Registrován: pon 17. kvě 2010 19:45:46

Re: Volná diskuze

Příspěvek od msf »

Lépe jsi to napsat nemohl:), jedna citace ( greywolf, forum valka http://forum.valka.cz/viewtopic.php/t/10848/start/-1 ), hledal jsem k tomu něco víc :
Velmi zajímavý byl podávací mechanismus zbraně. Tento kanón totiž postrádal vyhazovač. Po výstřelu byla nábojnice po vytažení z nábojové komory vtažena nejprve zpět do článku nábojového pásu. Poté došlo k posuvu pásu a odstranění prázdné nábojnice ze zbraně. Jakmile článek s nábojnicí opustil prostor tzv. stolového podávacího mechanizmu, došlo k jeho oddělení od nábojového pásu. Ten byl totiž konstruován jako rozpadávací i s prázdnou nábojnicí. Důvodem bránícím jeho dřívějšímu rozpadnutí na jednotlivé články byla samotná střela.
Konec citace.
Uživatelský avatar
ew190
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 176
Registrován: pon 02. čer 2014 20:11:45
Bydliště: Oderberg

Re: Volná diskuze

Příspěvek od ew190 »

Clanek pasu jsem kopnul na nam vsem dobre zname lokalite Dobroslavice kousek pod tou skautskou mohylou byl jediny tedy zrejme pozustatek leteckych souboju nebo utoku na pozemni cile v teto oblasti skoda stavu ale zelezo je hold zelezo skoda ze aspon ta hilzna neni mosazna ;-) taky mi vrtalo hlavou jak ten system fungoval to ze Mk108 nema vyhazovac a ze to fungovalo tak jak pise MSF jsem vedel ale nejak jsem si nedokazal vysvetlit jak se vlastne ty clanky trhaly nebo co je trhalo protoze po vystrelu a zpetnem vtazeni hilzny do pasu sel ven pas jeste vcelku nebo se mylim :think:
Uživatelský avatar
msf
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 1454
Registrován: pon 17. kvě 2010 19:45:46

Re: Volná diskuze

Příspěvek od msf »

Nedalo mi to, spojil jsem si tři články a fakt, pokud je v jedné projektil, tak dva drží pohromadě ( zámek ), jakmile jsou dva články vedle sebe bez projektilu, zámek se rozpojí. Luki by to mohl ověřit i se závěrem:)
Uživatelský avatar
LaS
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 209
Registrován: ned 04. pro 2011 8:56:30

Re: Volná diskuze

Příspěvek od LaS »

Martas,to je sice pěkné,ale kdo to rozpojí v tom kanonu?Já to ted ověřit nemůžu,jak to přesně vše fungovalo
Uživatelský avatar
msf
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 1454
Registrován: pon 17. kvě 2010 19:45:46

Re: Volná diskuze

Příspěvek od msf »

Projektil se opíra o zámek článku, tím jej uzamyká, jakmile tem není, pás se rozpadne:). V Suchdole ověříme:)
Uživatelský avatar
ew190
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 176
Registrován: pon 02. čer 2014 20:11:45
Bydliště: Oderberg

Re: Volná diskuze

Příspěvek od ew190 »

Potom tedy pri posunu pasu ven z kanonu po vystrelu musely odemykat vzdy clanky ob jeden vedle toho s projektilem jiz mimo zbran coz jak jsem jednou cetl vedlo v pocatcich pouzivani teto zbrane k zavadam ty byly postupem casu odstranovany taky se chy stam do Suchdola na obhlidku uz dlouho si to planuju jen co trochu cas dovoli :think:
Uživatelský avatar
ew190
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 176
Registrován: pon 02. čer 2014 20:11:45
Bydliště: Oderberg

Re: Volná diskuze

Příspěvek od ew190 »

NO jaka to nahoda my o vlku a ono jim to ted bouchlo pod frezou nekde u Slatinan zarostle v koreni stromu hochum se nic nestalo pry jen potrhane monterky podle toho co ukazovali na Nove to byla zrovna tahle 30 tka
Uživatelský avatar
msf
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 1454
Registrován: pon 17. kvě 2010 19:45:46

Re: Volná diskuze

Příspěvek od msf »

Někde jsme tu diskutovali, kam se poděl IL-10 z Ostravy. Tady to je, je ve Francii.
http://ostrava.idnes.cz/sturmovik-z-ost ... zpravy_jog
Uživatelský avatar
roman123
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 325
Registrován: ned 12. srp 2012 23:11:30

Re: Volná diskuze

Příspěvek od roman123 »

no rad by som videl ,za co ho vymenili....aby to nebolo tak,ako ta "slavna" vymena v muzeu v kosiciach.db605,ktory sa dal dat do letuschopneho stavu,vymenili za zlataninu prezentovanu ako stroj maxisa..odrb jak hovado.kto a co za to dostal do vacku,je vec druha.....
Uživatelský avatar
Martas2411
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 30
Registrován: pon 04. bře 2013 19:35:11
Bydliště: Bohumín
Kontaktovat uživatele:

Re: Volná diskuze

Příspěvek od Martas2411 »

msf píše:Někde jsme tu diskutovali, kam se poděl IL-10 z Ostravy. Tady to je, je ve Francii.
http://ostrava.idnes.cz/sturmovik-z-ost ... zpravy_jog

Tak řešilo se to zde
viewtopic.php?f=84&t=2553&start=30

Škoda ,že není zrenovovaný a v Ostravě :cry:

Ale napsat ,že il 10 byla stíhačka,je kupodivu velmi zajímavé 8-)
Naposledy upravil(a) Martas2411 dne stř 01. dub 2015 10:39:30, celkem upraveno 1 x.
Odpovědět

Zpět na „Letecká archeologie“