prosim o zkušenost a radu

máte problémy, otázky či návrhy týkající se těchto stránek? Něco se vám zde líbí nebo naopak nelíbí? Napište zde.
Odpovědět
Uživatelský avatar
rennda
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 7
Registrován: stř 05. pro 2012 13:59:20

prosim o zkušenost a radu

Příspěvek od rennda »

Dámy a pánové. Ráda bych se zeptala jestli neznáte možnost jak si udělat návrh pohlednice a pak tisk nějak jednoduše než ve fotošopu. z toho jsem úplná nula. Chtěla bych si udělat takovou koláž známek a pak rozeslat jako PF rodině a známým...
Uživatelský avatar
Koiko
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 13895
Registrován: pát 08. říj 2010 11:59:01
Bydliště: Teplitz stadt

Re: prosim o zkušenost a radu

Příspěvek od Koiko »

já mám koláž z bankovek, pokud bych to chtěl udělat, jak píšeš, vyskládal bych koláž na plochu skaneru a jednoduše naskenoval ve vyšším rozlišení. Poté bych to převedl na formát tiff a vytiskl....
Koiko 小池富夫 znovunarozen 21.12.2019
XP Deus 22 cm HF RCWS4 CZ
XP MI-6
Uživatelský avatar
rennda
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 7
Registrován: stř 05. pro 2012 13:59:20

Re: prosim o zkušenost a radu

Příspěvek od rennda »

@koiko

Děkuji moc za super tip. Ale pak je tu další otázka. Co udělám s tou stranou kde se píše? Na foto papír to není zlý nápad ale trochu nepraktické. Trochu jsem se hrabala po netu a našla jsem přes seznam tohle: *cenzura* . Oni tam mají takový nástroj nebo co to je a dá se to tam navrhnout. Takže to jdu oscanovat a zkusím to tam. Jde také o to, že na mé tiskárně by se 150 kusů asi odzrcadlilo na inkoustu. Prosím řekni mi co si o tomhle řešení myslíš? Děkuji,
Uživatelský avatar
Koiko
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 13895
Registrován: pát 08. říj 2010 11:59:01
Bydliště: Teplitz stadt

Re: prosim o zkušenost a radu

Příspěvek od Koiko »

150 ks ?? to by znát bylo ...
Ale já bych se držel toho jak jsem napsal. Já když dělím vklad bankovky do soutěže, tak ji naskenuji avers + revers, poté obrázky vložím do powerpointu, kde na horní řádek můžeš vložit popisky, které já tam vkládám. Obrázek tam můžeš vložit jeden, nebo dva...
Poté to dám uložit "JAKO" - JPG, dále je možnost GIF,nebo TIFF.
Tím bych vytvořil "jakoby fotku", se kterou si pak dále můžeš pohrát /ořezat, pohrát s barvama apod./ uložit pak na flashdisk a odnést do fotoshopu, at se na to mrknou a dají cenu - s tím, že bych obešel fotoshopů více, to je jasné ...
V tvém případě bych udělal sken, který bych vložil do powerpointu jako jeden obrázek. pokud bys chtěla mít 2/3 koláž, tak do té 1/3 můžeš napsat PFko, nebo jako jeden celek koláž s tím, že PFko vložíš přímo do obrázku. pak uložit JAKO ... JPG,TIFF... přetáhnout na flashdisk a obletět tiskárny..
Koiko 小池富夫 znovunarozen 21.12.2019
XP Deus 22 cm HF RCWS4 CZ
XP MI-6
Uživatelský avatar
rennda
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 7
Registrován: stř 05. pro 2012 13:59:20

Re: prosim o zkušenost a radu

Příspěvek od rennda »

děkuji moc koiko tak jsem to zkoušela jako si psal ale musím říct, že jsem to nejdříve chtěla vyzkoušet na mé tiskárně ... všechno to skenování a různé ukládaní bylo hrozné :roll: . Já jsem to všechno nakonec zahodila a smazala :idea: . Ale pak mi to nedalo a zkusila jsem předci jenom ten sken a udělala jsem to na *cenzura* , možná není úplně každý takový expert a někomu to také pomůže. Ještě jednou děkuji za ten nápad oskenovat to :clap: . Přeji Ti hodně úspěchů v Novém Roce :tama:
Uživatelský avatar
Koiko
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 13895
Registrován: pát 08. říj 2010 11:59:01
Bydliště: Teplitz stadt

Re: prosim o zkušenost a radu

Příspěvek od Koiko »

šikovná... vše nej. v Novém roce 2013
Koiko 小池富夫 znovunarozen 21.12.2019
XP Deus 22 cm HF RCWS4 CZ
XP MI-6
Odpovědět

Zpět na „Návrhy, dotazy a kritika“