POZOR ! ROK 1948 A ZNÁRODNOVÁNÍ SE MOHOU OPAKOVAT !!!

Fly archeology
Odpovědět
sralbotka
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 71
Registrován: úte 08. bře 2016 15:52:37
Bydliště: ČR

Re: POZOR ! ROK 1948 A ZNÁRODNOVÁNÍ SE MOHOU OPAKOVAT !!!

Příspěvek od sralbotka »

Co se týká mě, tak jsem jen malý dílek v mozaice. Problémy vznikly rozmachem webových stránek.. Vím minimálně o třech letadlech, ale abych je dohledal na své náklady a pak to někomu musem ohlašoval, a tím to pro mě skončilo, to opravdu né. S tímto jejich přístupem ať to shnije v polích. Nahlásil jsem, asi před dvěma roky, místo spadu Focke Wulfu 190, ale zda jej vybral někdo soukromě nebo se tam ani nejeli podívat, to nevím, nikdo se neozval. Předpokládám, že tam hnije, místo nebylo viditelně narušené a tudíž nevhodné pro druhý záchranný výzkum v ČR. Někdo se ptal kdo jsem. Člověk, kterého zajímá historie všeobecně. Několik havárek se mi podařilo z dostupných skutečností objasnit. Kdysi jsem si to dal jako laik za cíl. A tím to končí protože mi pokračovat bylo znechuceno.
Uživatelský avatar
Mezekk
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 8
Registrován: pon 18. čer 2018 9:10:34

Re: POZOR ! ROK 1948 A ZNÁRODNOVÁNÍ SE MOHOU OPAKOVAT !!!

Příspěvek od Mezekk »

No pořád se nemůžu zbavit dojmu, že šlo hlavně o ty prostory na zámku. No a pak už si jenom úředník podal ruku s úředníkem.
Uživatelský avatar
liberator
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 19
Registrován: ned 06. kvě 2012 21:59:10

Re: POZOR ! ROK 1948 A ZNÁRODNOVÁNÍ SE MOHOU OPAKOVAT !!!

Příspěvek od liberator »

Minimálně tu máme facebook a další media, jako třeba seznam.cz, ve zprávách už to je, tak třeba by byli zvědaví na názor protistrany. Hromadně mi chodí kdejaký nesmysl, tak proč to nepoužít k něčemu dobrému.
To budou za chvilku zabavovat historická auta, letadla, zbraně soukromým vlastníkům?
Minimálně každý z nás se bavil s někým z muzea ohledně vystavení, nebo třeba jen v rámci diskuse a byli jsme bráni spíše jako kuriozita, nebo námět na krátkodobou výstavu. A najednou, jak doba pokročila tak z nás udělají kriminálníky?
Člověk s tím nic nenadělá, proti zvůli státu. Může jen medializovat a nebo se začít bránit soudní cestou, ale chápu rozčarování pana S.V., sám bych nevěděl, jak začít a postupovat.

Pro začátek by stálo za tuto situaci uceleně popsat, včetně minulosti, tak jak jste to tu popsal a začít rozesílat.
Samozřejmě je důležité zdůraznit přínos (historický, kulturní) a přidal fotku těch "zbraní" ať každý vidí jak jsou střelbyschopné. A 25 let intenzivní praxe v oboru taky není nic.

Jirka Č.
Uživatelský avatar
S.V.
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 29
Registrován: stř 18. led 2012 10:32:01

Re: POZOR ! ROK 1948 A ZNÁRODNOVÁNÍ SE MOHOU OPAKOVAT !!!

Příspěvek od S.V. »

Ten jednotný metr tady asi moc nefunguje ,stačí se podívat na leteckou badatelnu a poslednímu příspěvku vévodí fotka z bagrem ze Stošíkovic ! A na mě měl Čech kecy ,že jsme těmi bagry všechna místa zničili ! Tak jak to vlastně je . Ať se tady na mě někdo zlobí jak chce ,ale Krejčí u svých nálezů všude uvádí ,že nálezy které učiní na různých místech má do své sbírky .A my jak pitomci věci veřejně prezentujeme a jsme obviněni ze zatajování nálezů ,které jsou deset let veřejně vidět. To je fakt prdel.Čech asi tyto věci mapuje nějakou chvíli ,protože mi řekl že má zjištěné jméno bagristy když jsme prý v roce 2017 kopali P-38 ve Vinarech .Protože to Krejčí napsal na badatelně .On ani neví, že jsme to kopali v roce 1993 a Krejčí to jen překopával ,aby měl kus Lightninga do své sbírky.A ta druhá reakce o těch prostorech na Červeném hrádku nemusí být taky úplně mimo . Bývalého ředitele odvolali za podivných okolností . Nová paní ředitelka se nám kromě svého jména pochlubila ,že je bývalá sekretářka Alexandra NOVÁKA (ODS). To jsme asi nepotřebovali vědět .Kdo ví ?? Ono je to celé nějaké divné a kdo ví co za tím je.
sralbotka
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 71
Registrován: úte 08. bře 2016 15:52:37
Bydliště: ČR

Re: POZOR ! ROK 1948 A ZNÁRODNOVÁNÍ SE MOHOU OPAKOVAT !!!

Příspěvek od sralbotka »

Vinary- pp. to bylo v roce 2015, prý to probírali schovaní u potoka v rákosí... Asi rychlá akce, ale je to Morava, no... Tam mají jinou instituci než AU AVČR ...

Samotné muzeum Přerov, potažmo jeho archeolog, který se zajímá o leteckou archeologii, p. Schenk, o třetí ohledávku místa zájem neprojevil a to ani kdybych to já zafinancoval s tím, že by nálezy zůstaly ve Vinarech na výstavce. Popisy drobností bych odborně zajistil u odborníků v USA.

Ano, začalo to právě kvůli tomuto letadlu a všemu kolem něj, co bylo na webu...


https://m.prerov.eu/filemanager/files/31872.pdf

Nezačalo to mým oznámením zaměření dopadu části B -17 ky, jak jsem byl později jedním leteckým badatelem tehdy nařčen, že je toho tedˇ kvůli mě všude plno v médiích. Byla tady rivalita mezi některými leteckými spolky a jak je vidět, co oči vidí, to české srdce bolí.
Naposledy upravil(a) sralbotka dne úte 10. zář 2019 9:29:53, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
S.V.
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 29
Registrován: stř 18. led 2012 10:32:01

Re: POZOR ! ROK 1948 A ZNÁRODNOVÁNÍ SE MOHOU OPAKOVAT !!!

Příspěvek od S.V. »

Se zveřejňováním jsem začal tady ,protože tady si píšete pořád k tomuto tématu . Aspoň si někteří dají pozor s tím co zde budou ukazovat za nálezy ,aby se to někdy neobrátilo proti nim samotným. Je to bohužel smutné žít v ilegalitě ,ale někdo si může všechno ukládat a kdo ví.....S těmi zbraněmi je bohužel zákon na jejich straně ,ale tak ať je úředně znehodnotí a nechají na místě .Některé jsme schválně ani nečistili ,aby bylo vidět jasně ,že s nimi nemáme žádné úmysly je zneužít.Když bychom je nevystavili k danému případu tak bych měl dojem ,že půlíme minulost .Na polici ani nejsem naštvaný ,protože ti to musí řešit když dostanou udání . Udání přišlo od Akademie věd ČR , ale inicioval ho ČECH.Je to státní instituce a to ze stolu nesmetou . Kdyby nás udal nějakej Franta ,že jsme mu kopali na poli ,tak by to asi dopadlo líp.
Uživatelský avatar
PavelKrejci
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 10
Registrován: ned 12. kvě 2013 13:34:57

Re: POZOR ! ROK 1948 A ZNÁRODNOVÁNÍ SE MOHOU OPAKOVAT !!!

Příspěvek od PavelKrejci »

Jelikož mě kamarád upozornil na toto téma, a proto, že zde padlo ze strany pana Vyvážila moje jméno, rozhodl jsem se rovněž přispět svým názorem.
To, co se stalo na Červeném Hrádku je skutečně bezprecedentní a může mít vážné důsledky pro všechny, kdo se hledáním letadel zabývají. Stát se o tyto záležitosti nikdy nezajímal. Pan Čech, se podle mě hodlá na AV zviditelnit a připsat si zásluhy těch, kteří se o toto téma zajímají desítky let, někteří celý život. Hodlá teď cosi "zachránit". Zásluhy těch, kteří letecké artefakty často zachránili před zkázou v době, kdy se stát o tyto věci nezajímal nerespektuje a naopak- zdá se, že z nich chce udělat vyvrhele a kriminálníky. O tom, co vše soukromé bádání přineslo na poli poznatků o místech havárií ani nemluvě. Stát v tomto za celou dobu neudělal VUBEC NIC!!! Co v té době dělal pan Čech? Nevím, nikdy jsem o něm neslyšel. AV by se jistě hodilo teď všechny badatele poslat do ilegality a prezentovat se jako ta správná, pečující instituce. Proto je opravdu nutné se proti tomu ohradit. Přes všechny rozpory mezi jednotlivci, muzei a kluby, je nutné teď postupovat jednotně a nerozesírat se mezi sebou. Medializace našeho pohledu na věc je velice správná cesta. Nikdo z nás tuto činnost neprovozuje za účelem osobního obohacení. Šlo jen o to, něco udělat, když stát o tuto epochu dějin a tuto oblast neprojevoval žádný zájem. Ty věci by buďto hnily v zemi, nebo by je dávno někdo odvezl do šrotu. Jestliže je tu tedy někdo něco zachránil, tak jsou to právě tyto muzea a spolky.

Co se týče p. Vyvážilem zmiňované moje fotografie bagru Stošíkovicích- v tomto případě na místě již proběhl archeologický výzkum začátkem devadesátých let. Místo je již několikrát překopané, takže ani z tohoto důvodu nemůže jít o arceologickou lokalitu. Před pár lety jsem ohledně tohoto místa oslovil pracovníka MZM Brno, jestli do toho nechtějí jít s tím, že bagr zaplatím. Odpověď byla vyhýbavá, mají jiné priority. Pokud by se tedy po mě někdo chtěl kvůli tomuto místu vozit, tak by to tedy bylo dost směšné. Proto ten bagr z mých stránek nesmažu.

Jak jsem uvedl, důležité je mít jednotný postoj, kontaktovat média, případně právníky což jsem již v minulosti udělal a byl jsem jimi ujištěn, že nic nelegálního neděláme. Rovněž tak, AV spadá pod nějaké ministerstvo a pod nějakého ministra. Cestou je i apelace přes některého z poslanců při jednání parlamentu, pokud by bylo nejhůř.

Ještě k těm zákonům- něco jiného je zákon o zbraních a střelivu. Nelegální držení je opravdu průser a dostanou kohokoliv i na shnilé torzo zbraně! Státní muzea jsou z tohoto vyňata, ale soukomí vlastníci musí mít zbraně úředně znehodnocené.
Pokud bude situace kolem tohoto tématu a zabavování v muzeu Červený Hrádek nějak gradovat, tak rozjedu informační kampaň i na mých stránkách. Navštěvuje je denně dost lidí a téma AV a pan Čech jistě spoustu zaujme.

Pavel Krejčí Letecká Badatelna
Naposledy upravil(a) PavelKrejci dne pon 16. zář 2019 10:41:58, celkem upraveno 2 x.
Uživatelský avatar
jkmineral
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 2459
Registrován: ned 05. pro 2010 13:50:38

Re: POZOR ! ROK 1948 A ZNÁRODNOVÁNÍ SE MOHOU OPAKOVAT !!!

Příspěvek od jkmineral »

Bratři, je tady ještě jedna jednoduchá cesta, jak s celou věcí pohnout. Jmenuje se TV Barandov a J.Soukup. Sice je to populista, ale jistě po tom skočí, protože je to úplně z jiného soudku, než o čem každodenně mele.
Napiš mu stručný dopis a uvidíš jak to rozvíří.
Naposledy upravil(a) jkmineral dne úte 10. zář 2019 16:12:49, celkem upraveno 1 x.
Mor na všechny hledače, kromě mne :)
Uživatelský avatar
S.V.
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 29
Registrován: stř 18. led 2012 10:32:01

Re: POZOR ! ROK 1948 A ZNÁRODNOVÁNÍ SE MOHOU OPAKOVAT !!!

Příspěvek od S.V. »

Je hezké a povzbuzující číst konečně jednotný názor všech na věc.V minulosti docházelo k drobným osobním neshodám mezi námi badateli ale toto téma aspoň na nějakou dobu spojí všechny dohromady . Nesváry většinou vznikly kvůli kusu šrotu a tomu kdo ho komu vyfouknu a kde kdo kopal. Ale tady nastal velký problém ,který může mít nedozírné následky pro všechny historiky a badatele ,kteří ale nemají studijní vzdělaní v daném oboru .A nestudovali archeologii 7 let ,jak mi vmetl Čech .On který dle dostupných materiálů ani nespolupracoval s nikým na jakémkoli případu ohledně letadla. Pište sem prosím všichni ,co máte podobné názory na věc . Poslal jsem odkaz na toto forum i svému právnímu zástupci ,aby viděl že nejsem postižen letadly jenom já ,ale je nás mnoho . A že budeme společně bojovat proti tomu novodobému pirátovi který používá zákeřné metody ,místo slušného jednání . A dík Pavlovi Krejčímu za podporu jeho věcný přístup.
Uživatelský avatar
roman123
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 325
Registrován: ned 12. srp 2012 23:11:30

Re: POZOR ! ROK 1948 A ZNÁRODNOVÁNÍ SE MOHOU OPAKOVAT !!!

Příspěvek od roman123 »

len este jeden detail mi unika.policia sama o sebe nemoze len tak vpadnut do nejakej budovy a zabavovat veci.....na to potrebuje suhlas prokuratora. ten podla podkladov policie,vysetrovatela rozhoduje o domovej prehliadke,zabaveni veci,atd.bolo by zaujimave vidiet ten dokument,popr.cely vysetrovaci spis.
ten trotlik cech len tak policii nemohol rozkazat.....chodte tam a zoberte.na to nema.
Odpovědět

Zpět na „Letecká archeologie“