POZOR ! ROK 1948 A ZNÁRODNOVÁNÍ SE MOHOU OPAKOVAT !!!

Fly archeology
Odpovědět
Uživatelský avatar
Pazour50
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 1024
Registrován: sob 03. úno 2018 16:22:27

Re: POZOR ! ROK 1948 A ZNÁRODNOVÁNÍ SE MOHOU OPAKOVAT !!!

Příspěvek od Pazour50 »

Jen ze své zkušenosti, pokud někde sedí blb a rozhoduje, nemá cenu se stresovat. Vždycky si říkám, že Boží mlýny melou pomalu, ale jistě ;-)
Uživatelský avatar
S.V.
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 29
Registrován: stř 18. led 2012 10:32:01

Re: POZOR ! ROK 1948 A ZNÁRODNOVÁNÍ SE MOHOU OPAKOVAT !!!

Příspěvek od S.V. »

Nechci sem už psát ,ale vulgaritami si asi moc nepomůžeme . A jako č..... se necítím, když jsem dělal historii toho z nás udělal někdo jiný.
Uživatelský avatar
Koiko
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 13895
Registrován: pát 08. říj 2010 11:59:01
Bydliště: Teplitz stadt

Re: POZOR ! ROK 1948 A ZNÁRODNOVÁNÍ SE MOHOU OPAKOVAT !!!

Příspěvek od Koiko »

koukám, jedno varování nestačilo, Drákulův příspěvek nyní poopravím, abych ho nebanánoval.
Víte, že do letadel se vám nehrabu, bo to téma jde mimo mě, ale pokud sem nahlídnu a vidím, co se děje - musím a taky budu reagovat.
ALE - ještě jeden urážlivý příspěvek, tak téma uzamknu.
Koiko 小池富夫 znovunarozen 21.12.2019
XP Deus 22 cm HF RCWS4 CZ
XP MI-6
Uživatelský avatar
roman123
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 325
Registrován: ned 12. srp 2012 23:11:30

Re: POZOR ! ROK 1948 A ZNÁRODNOVÁNÍ SE MOHOU OPAKOVAT !!!

Příspěvek od roman123 »

koiko,v tejto teme aj nadavky su este slusne slova,bohuzial.
ja som len zvedavy kedy pride prepadovka zhabat exponaty suchdolakom,to bude poprask.tie ich gulomety co vystavuju.......a ine aj .bude este veselo.
zoberu,hodia do depozitu a uz to nikdy nik neuvidi...
Uživatelský avatar
Koiko
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 13895
Registrován: pát 08. říj 2010 11:59:01
Bydliště: Teplitz stadt

Re: POZOR ! ROK 1948 A ZNÁRODNOVÁNÍ SE MOHOU OPAKOVAT !!!

Příspěvek od Koiko »

roman123 píše:koiko,v tejto teme aj nadavky su este slusne slova,bohuzial...
Tomu rozumím, ale je třeba držet štábní kulturu.
Kdo ji nebude dodržovat /tečkování kořene slova nevadí/, dostane na týden :jirka:
Howg
Koiko 小池富夫 znovunarozen 21.12.2019
XP Deus 22 cm HF RCWS4 CZ
XP MI-6
Uživatelský avatar
všudezdejší
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 7
Registrován: čtv 12. zář 2019 18:40:09

Re: POZOR ! ROK 1948 A ZNÁRODNOVÁNÍ SE MOHOU OPAKOVAT !!!

Příspěvek od všudezdejší »

Zdravím,vídím,že diskuze se ubírá zajímavím směrem.Tak popořadě.
¨
pro pana Sralbotku,asi neumíte číst a a přerušíte větu v půlce,když si to přečtete řádně,tak je to druhý příklad,co udělat s nálezy ,,nebo vykopat --- neodevzdat a tím se dopustit zatajení nálezu." Tak jsi to pomalu ještě jednou přečtěte.Ale i tak Vám odpovím,jestli vykopat za vlastní peníze a odevzdat.
Začnu příkladem,třeba že nebude o kopání.Každý sportovec nebo pilot formule 1 začínal od nuly rodiče nebo on sám si musel za vlastní kupovat věci a vybavení,tvrdě na sobě pracovat a někam se dostat,až si ho všimli manažeři profesionálních týmů,které jim po podepsání smlouvy vše platili.Je to stejné ,jako navazovat spolupráci i s muzei,napřed musíte ukázat,že s Vámi není spolupráce zbytečná a máte a máte výsledky ,až pak se začne mluvit o penězích.Žádné muzeum Vám neuvolní peníze na kopnutí hromady šrotu hned a navíc ,když to ani v životě neviděli.Dle Vaší reakce je vidět,že jste hodně negativní člověk,jistě hození klacku pod nohy by vadilo každému,ale jen ten silný ,který pochopí,že tím způsobem,který jste napsal,by badatelská činnost upadla v zapomění bude on pokračovat s tím,že tedy ano ,bude ho to stát nějaké peníze, bude muset odevzdat nálezy,ale nikdo ho nebude hlídat,dělá to pro sebe pro celou badatelskou obec a uznání se mu dostane i tak.Tím,že nálezy odevzdá,neznamená ,že není onen nálezce.Stačí zveřejnit fotky na netu ještě před odevzdáním a všichni budeme vědět ,že ON je tím nálezcem a nikdo to nezmění.Přesný příklad je Fw 190 H.Engsta vykopaná panem Šaškem u Jindřichova Hradce.Badatel,který našel letadlo,spojil se s muzeem o spolupráci,zafinancoval výkop a muzeum nálezy zakonzervovalo a vystavilo.Toto je příkladná spolupráce,jenže problem je v lidech,kteří si myslí,že odevzdáním nálezu nebudou ničím zajímavým,omyl.
Nebojím se to napsat,ale dost lidí neví,co následuje po odevzdání nálezu,dobrá budem se bavit ted o letadlech,je to ,jak jsem psal minule.protože většina lidí už má nějaké to letadlo doma a pochybuji,že je evidované,tak se domluvit s muzeem v okolí,jestli by byli ochotni zdokumentovat a zaevidovat nálezy,pokud ano,tak následně si s nimi domluvil dlouhodobou zápujčku,že budete vystavovat nálezy tam a tam a máte klid.Žádné jiné muzeum na vás nemůže,pokud by chtěli již zaevidované nálezy,musí požádat o zápůjčku konkrétní muzeum,to jim nálezy může půjčit,ale také ne.Pokud jim to půjčí ,dané muzeum musí nálezy zabezpečit proti krádeži a poškození a další věci,které vím jen málo okrajově.Není to žádné,to se odveze do VHU a AV a už to nikdo neuvidí v tom to případě to tak není.Je to stejné,jako s autem.Jednou je v evidenci a kdykoliv se stratí,je to krádež a můžete jednat,když v evidenci není,policie ho může zabavit s tím,že jste ho někde neoprávněně sebral.To stejné vykopal--neodevzdal--zatajení nálezu--vemou vám to.
A to,že se tu zmiňovalo,kde končí válka a kde začíná novověk,to se můžou dohadovat jen archeologové a ne detektoráři u piva,jak jsem psal,platí jedna věc,Co se najde,vykope patří státu.Opět to napíšu.Najdete hrnec zlata,máte povinnost to odevzdat,když ne ,je to zatajení nálezu,už to konečně všichni pochopte a bohužel netýká se to jen lidí ,co kopou letadla,ale všech ,co chodí kamkoliv a cokoliv kopat.
Naposledy upravil(a) všudezdejší dne ned 15. zář 2019 0:02:13, celkem upraveno 3 x.
Uživatelský avatar
všudezdejší
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 7
Registrován: čtv 12. zář 2019 18:40:09

Re: POZOR ! ROK 1948 A ZNÁRODNOVÁNÍ SE MOHOU OPAKOVAT !!!

Příspěvek od všudezdejší »

Pro drak66
bohužel z blbosti si můžete dát pár facek leda sám sobě,když neodevzdáte nález a oni Vám ho seberou a ještě potahají po soudech.

pro Koiko
i když se v letadlech nehrabeš,ale hrabeš se i tak v zemi,tak jsi na tom stejně,jako Ti od letadel.

pro roman123
a jak víš,že museum v Suchdole neeviduje nálezy,že jsi tak přesvědčený o stejném počinu,jako u pana Vyvážila?
a ještě jednou pro sralbotku,když chcete přispět na právníka pro jednoho člověka,tak to začněte šetřit,až začne mašinerie,tak těch lidí budou spousty.

A ještě jednou,to co udělal pan Vyvážil pro badatelský svět nikdo nekritizuje,to udělalo hodně lidí a spolků,ale bohužel se vlastní blbostí dostal,tam kam se dostal,protože za těch 25 let činnosti by mohl vědět i něco o zákonech a stejně tak i další a další,ale ti mají ještě šanci tím,jak naložit s nálezy.......
Překousnout to,že co já jsem našel musím odevzdat a už to nebude moje,ano chápu,ale jak jinak navázat spolupráci,nežtím,že přijít domuzea a zkusit se domluvit a říct.Jsme spolek ,co kope nebo máme věci z letadel.Na finance se jako spolek složíme,máme čas očistit nálezy,máme prostory na vystavení,máme spoustu informací o letadle o bitvě,po vás(muzeu) nic nechceme,jen evidenci do sbírek,at máme klid od vyšší moci.Je to těžké se zkusit zeptat?A nebo po této události si říct s..u na to a dvacet let bádání zahodit za hlavu?

a slovo na závěr,ty rozumy nejsou z mé hlavy,ale od lidí ,co se dokola kolem a koukolem kolem toho pohybují,já jen reprodukuji to ,co jsem za těch několik let od nich slyšel a debatoval s nimi.

A nebo se na vše vykašlat a dělat to dál a dál po svém a sledovat co bude dál,třeba to skončí u jedné událost a my se tady zbytečně,ne tedy úplně,bavíme o něčem ,co nemusí ani přijít.
Uživatelský avatar
Koiko
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 13895
Registrován: pát 08. říj 2010 11:59:01
Bydliště: Teplitz stadt

Re: POZOR ! ROK 1948 A ZNÁRODNOVÁNÍ SE MOHOU OPAKOVAT !!!

Příspěvek od Koiko »

všudezdejší píše:
pro Koiko
i když se v letadlech nehrabeš,ale hrabeš se i tak v zemi,tak jsi na tom stejně,jako Ti od letadel.
Evidentně mě neznáš. Jinak bys tu ten blabol nevypustil.
Koiko 小池富夫 znovunarozen 21.12.2019
XP Deus 22 cm HF RCWS4 CZ
XP MI-6
Uživatelský avatar
všudezdejší
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 7
Registrován: čtv 12. zář 2019 18:40:09

Re: POZOR ! ROK 1948 A ZNÁRODNOVÁNÍ SE MOHOU OPAKOVAT !!!

Příspěvek od všudezdejší »

pro Koiko,
máš pravdu,neznám,jen když jsi tu spravovatel stránek,dáváš sem příspěvky,by člověk tipoval,že i tak máš s kopáním či hledaním něco společného.Omlouvám se tedy,že jsem tě nevědomky vnesl do diskuze.
Uživatelský avatar
Koiko
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 13895
Registrován: pát 08. říj 2010 11:59:01
Bydliště: Teplitz stadt

Re: POZOR ! ROK 1948 A ZNÁRODNOVÁNÍ SE MOHOU OPAKOVAT !!!

Příspěvek od Koiko »

mám společného, ale letadla a válka celkově mě nebere. Mám to nastavené jinak, stačí si přečíst moje články. Proto jsem reagoval.
Ale nebudu to zde kvůli sobě spamovat, toto téma je zajímavé.
Koiko 小池富夫 znovunarozen 21.12.2019
XP Deus 22 cm HF RCWS4 CZ
XP MI-6
Odpovědět

Zpět na „Letecká archeologie“