Co v této sekci najdete

Fly archeology
Odpovědět
Uživatelský avatar
jkmineral
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 2459
Registrován: ned 05. pro 2010 13:50:38

Co v této sekci najdete

Příspěvek od jkmineral »

Toto téma bych chtěl věnovat dopadům sestřelených letadel v průběhu WWII na naše území. Názvy jednotlivých příspěvků by měli mít formu "lokalita: - typ stroje" - např.: Klimkovice : p.p. Jakovlev Jak9 , v textu by měly být uvedeny základní zjištěné údaje o dopadu, datum, pilot, popis trasy k místu, popř. GPS a další dostupná fakta. Na výtku, že je tady nevhodné zveřejňovat lokality a že budou vyrabovány odpovím, že tato místa navštívilo již stovky hledačů a jsou dávno všechny prozkoumané. Ale naštěstí je šance vždy něco nového najít: pěkně značený díl, štítek z přístroje, kus nýtovaného plechu... Dále chci podotknout, že před léty, když jsem se o leteckou archeologii začal zajímat, mi podal pomocnou ruku pan Moravec z jedné vesničky ve Slezsku a pomohl mi orientovat se v tomto oboru. A nyní bych chtěl jeho doplněné poznatky předat mladým badatelům.
Protože se o tento obor zajímám amatérsky s přestávkami 20 let a mám bohatý archív, chtěl bych zde postupně zveřejnit více než 100 dopadů. Nad některými visí doposud spousta nezodpověděných otazníků. Snad se zde některé podaří vyjasnit, doplnit o nové informace, zveřejnit zajímavé fotky nálezů ...
Samozřejmě je to výzva i pro ostatní : pokud máte zájem, doplňte tyto info, nebo zveřejněte podrobnosti ke "svým" dopadům
Tak: Lovu zdar !
Mor na všechny hledače, kromě mne :)
Odpovědět

Zpět na „Letecká archeologie“