Dobroslavice, okr. Opava, Iljušin IL-2

Fly archeology
Uživatelský avatar
Alda
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 292
Registrován: stř 27. úno 2013 20:11:42

Re: Dobroslavice, okr. Opava, Iljušin IL-2

Příspěvek od Alda »

Ahoj. Jasnačka - malá na koule, větší na ... :lol: Jenže ono to bylo úžasně "přirostllé" a nechtěl jsem to moc poničit, i když ta pérová ocel stále pracuje jako za mlada. Nechtěl jsem to moc rozvádět, ale když jsi mi nahrál ;-) ... Je totiž zvláštní, že ta s kulkou byla iniciována požárem, ale díky ohnutí po nárazu došlo k roztržení a vyražení zápalky.U druhé došlo k ulomení krčku i s koulí a tudíž je "živá". Projektil sám jsem ale nenašel. Třetí je normálně vystřelená a čtvrtá je z Hrabyně, jak jsem už zmínil. Viděl jsem tam nějaké známky kopání, ale nic divokého, asi už to není pro lidi tak přitažlivá lokalita. Mám tam rozdělaného ještě něco většího, ale bez rýče jsem to nemohl dostat za boha ven, takže příště. A mezi námi děvčaty - Al jsem nacházel u pomníčku, kdežto všude ve směru dopadu Fe, Fe, Fe, Fe, Il 2 měl snad i okna ze železa. A taky mě napadlo, jestli střelec nedopadl někde poblíž té chatky nebo co tam dole stojí a někdo nám něco netají, aby měl klid. Jasně, mohla na něj dopadnout taky později puma a pod. a tím pádem chudák zmizel na věky.
Uživatelský avatar
ew190
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 176
Registrován: pon 02. čer 2014 20:11:45
Bydliště: Oderberg

Re: Dobroslavice, okr. Opava, Iljušin IL-2

Příspěvek od ew190 »

20160423_154534.jpg
20160423_154340 - kopie - kopie.jpg
Vcerejsi navsteva mista havarie v ramci prvnich jarnich akci s kolegou nalezene fragmenty pridany k ostatnim nalezum u pomnicku.
Uživatelský avatar
Koiko
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 13895
Registrován: pát 08. říj 2010 11:59:01
Bydliště: Teplitz stadt

Re: Dobroslavice, okr. Opava, Iljušin IL-2

Příspěvek od Koiko »

Hezká připomínka, je dobré když si někdo občas vzpomene a přiloží květinu, nebo související artefakt. :clap: :clap:
Jsem rád, když hledání není jen o detektoringu, ale i hledání minulosti a hlavně - její připomínání - neboť - historie se opakuje.
Koiko 小池富夫 znovunarozen 21.12.2019
XP Deus 22 cm HF RCWS4 CZ
XP MI-6
Uživatelský avatar
Honza1964
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 2
Registrován: stř 10. dub 2019 12:48:59

Re: Dobroslavice, okr. Opava, Iljušin IL-2

Příspěvek od Honza1964 »

Signální pistole letce.
Signální pistole 1.jpg
Uživatelský avatar
Honza1964
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 2
Registrován: stř 10. dub 2019 12:48:59

Re: Dobroslavice, okr. Opava, Iljušin IL-2

Příspěvek od Honza1964 »

Signální pistole letce.
Přílohy
Signální pistole 2.jpg
Uživatelský avatar
msf
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 1454
Registrován: pon 17. kvě 2010 19:45:46

Re: Dobroslavice, okr. Opava, Iljušin IL-2

Příspěvek od msf »

Máš odvahu:)
Odpovědět

Zpět na „Letecká archeologie“