Oceneni sbírky přes 400ks

Numismatic
Uživatelský avatar
radek1
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 3
Registrován: pát 09. lis 2012 0:20:20

Oceneni sbírky přes 400ks

Příspěvek od radek1 »

Dobry den,
dostali jsme od dedy sbirku bankovek a minci, ktera nebyla nikdy ocenena. Jsou zde vetsinou ceskoslovenske bankovky, slovensko, nemecko, polsko, rusko a par kusu z exotickych zemi a nejake guldeny.
Bohuzel nevim absolutne kde zacit, pokud bude mit sbirka nejakou hodnotu, tak se proda.
Mince zatim nejsou pripravene, ale bankovky jsem nahral zde
http://bankovky.n.cz
Uživatelský avatar
drak66
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 8095
Registrován: pon 18. led 2010 18:04:47
Bydliště: Třebíč

Re: Oceneni sbírky přes 400ks

Příspěvek od drak66 »

hodnotu to má,já bych ji neprodával,ale pokud se toho chceš zbavit,tak po jednotlivých kusech,jako sadu můžeš prodat terezín co tam máš 1-100k poukázky cena je kolem 2000kč,no a jinak tam máš zajímavé kousky,různých kvalit,sérií,atd a od toho se odvíjí cena.Máš tam třeba Rakouské bankocedule,třeba 100guldenů-zlatých,ty budou mít hodnotu velkou,já je skoro nikde neviděl,akorát kopie.ikdyž podle stavu,no nevím to si zjisti podle jednotlivých bankovek,třeba na internetu,zajímavej veeb je stříbrnák a i jiné,vše je dáno poptávkou,katalogové ceny jsou k ničemu. ;-) To platí i u mincí.On ti řekne víc odborník koiko ;-) ,já musím valit ven.Neprodávej to,chleba to nežere a hodnotu to bude mít časem mnohem vyšší,ale záleží na tobě.
Uživatelský avatar
radek1
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 3
Registrován: pát 09. lis 2012 0:20:20

Re: Oceneni sbírky přes 400ks

Příspěvek od radek1 »

nj, kdyz bankovky, ktere maji hodnotu v radech desitek korun se nevyplati prodavat po kusech, to bych zesedivel, nez bych je vsechny jednotlive vystavil :) Takze je potreba vytipovat ty s vyssi hodnotou, ktere se uz vyplati prodavat samostatne napr na aukru, nebo je nejaka lepsi specializovana aukce?
Jako sbirka je to hezke, ale pro nas to ma cenu spis jako pamatka na nekoho. Kazdopadne ten, kdo to opravdu sbira, z toho bude mit vetsi uzitek. Ja bych to jen skladoval dalsi roky. Kazdopadne diky za reakci.
Uživatelský avatar
drak66
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 8095
Registrován: pon 18. led 2010 18:04:47
Bydliště: Třebíč

Re: Oceneni sbírky přes 400ks

Příspěvek od drak66 »

asi tak,vcelku za tu sbírku tolik nedostaneš a proděláš,když vemeš těch pár desítek korun,krát 400,tak seš na ceně o které se ti může jen zdát a některé prodáš za stokoruny,pokud chceš co nejvíc tak prodat na aukru,známější portál není,ale jednotlivě.Každá sranda něco stojí,ale toto budou jen čas a šediny -vyplatí se to. ;-)a zbyde ti ještě nabarvu na vlasy,můžeč st třeba udělat pak modro žluto červenozelenej melír ;-)
Uživatelský avatar
Slater
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 2251
Registrován: pát 25. pro 2009 10:22:55
Bydliště: Třebíč
Kontaktovat uživatele:

Re: Oceneni sbírky přes 400ks

Příspěvek od Slater »

draku každý nechce všechno skladovat s tím, že to bude mít jednou cenu.

Jak psal drak počkej na koika, on ti poradí co má hodnotu ;-)
Uživatelský avatar
Koiko
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 13895
Registrován: pát 08. říj 2010 11:59:01
Bydliště: Teplitz stadt

Re: Oceneni sbírky přes 400ks

Příspěvek od Koiko »

již jsme v kontaktu...
Koiko 小池富夫 znovunarozen 21.12.2019
XP Deus 22 cm HF RCWS4 CZ
XP MI-6
Uživatelský avatar
Koiko
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 13895
Registrován: pát 08. říj 2010 11:59:01
Bydliště: Teplitz stadt

Re: Oceneni sbírky přes 400ks

Příspěvek od Koiko »

drak66 píše:Máš tam třeba Rakouské bankocedule,třeba 100guldenů-zlatých,ty budou mít hodnotu velkou,já je skoro nikde neviděl,akorát kopie.ikdyž podle stavu,no nevím to si zjisti podle jednotlivých bankovek
u tohoto si myslím, že se jedná o "bankovku" vytvořenou z cirkuláře /oběžníku ukazující vzhled bankovek.../ nemají seriové číslo, což je podstatné, navíc je revers přetištěn dokonce dvěma hned jinými nominály, proto i myslím, že jde o "jakoby dobové fake". Můj názor.
Koiko 小池富夫 znovunarozen 21.12.2019
XP Deus 22 cm HF RCWS4 CZ
XP MI-6
Uživatelský avatar
drak66
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 8095
Registrován: pon 18. led 2010 18:04:47
Bydliště: Třebíč

Re: Oceneni sbírky přes 400ks

Příspěvek od drak66 »

no nevím,chce to abys ty bankovky dostal do ruky,vím,že se psávali sériové čísla ručně,no tady je třeba zajímavej web https://sites.google.com/site/budoucnos ... dil4,pokud nejsou razidlaprolisované na papíře z reverzu, tak je to Fake,ale v uvozovkách,i ty mají svou cenu,ale 100 Guden bylo hodně peněz,tak ,je málo pravděpodobné,že by měl děda originál ..http://www.ptejteseknihovny.cz/uloziste ... -roce-1800
Uživatelský avatar
drak66
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 8095
Registrován: pon 18. led 2010 18:04:47
Bydliště: Třebíč

Re: Oceneni sbírky přes 400ks

Příspěvek od drak66 »

no já tam tu sérii na tom kilu nevidím,ale vzhledem ke šrotovému stavu,může být smazáno ;-),jinak tam jsou i další zajímavé kousky ;-) ty okolkované všechny. ;-) ,ale s cirkulářem pravdu můžeš mít,já ve sbírce mám taky pár fake kopií,protože origoš není pro mně dostupný ,tak pouze pro potěchu,no a k slaterovi,že každý nechce skladovat...,jako já mu to neberu/radek1/,psal jsem,že záleží na něm,ale pokud ty love skutečně nepotřebuje ihned,tak tolik místa to doma nezabere a třeba,až jeho děti,nebo vnoučata,to najdou tak je to zaujme a ještě budou rádi za kus rodinné historie-vzpomínku na dědu a taky budou mít solidní základ sbírky.To je názor můj ;-) .Prodat se to dá vždy ;-)
Uživatelský avatar
radek1
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 3
Registrován: pát 09. lis 2012 0:20:20

Re: Oceneni sbírky přes 400ks

Příspěvek od radek1 »

ok, diky za nazory, dam vedet, jakmile se vratim z dovolene.
Odpovědět

Zpět na „Numismatika“