Výstava Teplice

Notafilia - banknotes
Uživatelský avatar
Koiko
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 13895
Registrován: pát 08. říj 2010 11:59:01
Bydliště: Teplitz stadt

Výstava Teplice

Příspěvek od Koiko »

Takže termín výstavy, kterou pořádám s kolegou Kulmem na téma "Bankovky Československa, aneb, víte, čím platili vaše babičky ??" bude v Teplicích na zámku 11.2.2016
Logo do kulturního měsíčníku jsem udělal jako koláž bankovek a logo na plakáty je zatím v grafické podobě jako návrh, který by měl být překreslen v pérovce a pravděpodobně bez barevného podkladu...
img159.jpg
křížovky.jpg
Koiko 小池富夫 znovunarozen 21.12.2019
XP Deus 22 cm HF RCWS4 CZ
XP MI-6
Uživatelský avatar
Koiko
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 13895
Registrován: pát 08. říj 2010 11:59:01
Bydliště: Teplitz stadt

Re: Diskuse

Příspěvek od Koiko »

Tato výstava bude unikátní tím, že na výstavě bude přes zastoupeno 90% našich bankovek a to tak, že duálně - sejde se totiž moje sbírka a kolegy Kulma, takže návštěvníci uvidí Avers i Revers stejné bankovky :whistle: . Dále bude provedena komentovaná prohlídka bankovek někdy koncem března, povíme si také něco málo o ochranných prvcích na starších i moderních bankovkách. Dále budou vystaveny bankovky cizích států, které zde za války také obíhaly, pár městských bankovek Teplic + tiskový štoček. Součástí výstavy bude také stálá prezentace ochranných prvků bankovek na metrové LCD Tv, která bude nakomentována /současně s obrazem poběží titulky pro neslyšící/.
Víc prozrazovat nebudu. ;-)
Naposledy upravil(a) Koiko dne stř 30. pro 2015 17:10:38, celkem upraveno 1 x.
Koiko 小池富夫 znovunarozen 21.12.2019
XP Deus 22 cm HF RCWS4 CZ
XP MI-6
Uživatelský avatar
drak66
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 8095
Registrován: pon 18. led 2010 18:04:47
Bydliště: Třebíč

Re: Diskuse

Příspěvek od drak66 »

kdybych to neměl tak z ruky,neváhám :clap: :clap: :clap:
Uživatelský avatar
Koiko
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 13895
Registrován: pát 08. říj 2010 11:59:01
Bydliště: Teplitz stadt

Re: Výstava

Příspěvek od Koiko »

Tak více - méně takovýto článek dnes vyšel v tisku - Dnes, Teplický deník a dalších... Dělají nám dobrou reklamu. Včera jsem byl malinko indisponován na vernisáži a tak jsem zvědav, jak v jiných novinách a regionální Tv budeme vypadat, protože pomalu ani nevím, co jsem jim v rozhovorech říkal, co mají o výstavě psát ... :? jo - a neposlouchejte radši Český rozhlas, nevím, kdy se bude rozhovor vysílat, ale pokud by jste řídili, tak ať nenabouráte jak by jste řvali smíchy. Ikdyž, z Doubí asi víte, jak mluvím nadránem, než jdu spát. Samozřejmě pak pro mne musela dojet moje drahá polovička, bo dom bych asi nedošel ... :lol:
Rádia:
http://prehravac.rozhlas.cz/audio/3568511
Tisk:
https://sever.rozhlas.cz/teplicke-muzeu ... du-6867361
http://www.rozhlas.cz/sever/informaceze ... a--1583620
http://sobzor.cz/?p=322
http://www.ceskenoviny.cz/regiony/ustec ... ek/1313745
http://www.tyden.cz/rubriky/relax/ostat ... 72129.html
http://www.zitteplice.cz/v-muzeu-se-doz ... e-babicky/
Snad by měl jeden z reportérů poslat fotky z vernisáže a příští týden zajdu na zámek, jestli mají fotky a video - pak vše nastrkám sem, ať z toho něco máte.
DSC01975.JPG
DSC01976.JPG
DSC01988.JPG
Následují dětské návrhy bankovek, pro které byl vyčleněn jeden celý panel. No, koukám, že to budu muset přefotit ... :lol:
DSC01983.JPG
DSC01982.JPG
DSC01984.JPG
DSC01985.JPG
173.468     výstava bankovek  Čím platily babičky  2016.jpg
173.473     výstava bankovek  Čím platily babičky  2016.jpg
173.478     výstava bankovek  Čím platily babičky  2016.jpg
173.479     výstava bankovek  Čím platily babičky  2016.jpg
Káťa, Lenka s rodiči, kolega Kacuro ...
Káťa, Lenka s rodiči, kolega Kacuro ...
173.481     výstava bankovek  Čím platily babičky  2016.jpg
173.484     výstava bankovek  Čím platily babičky  2016.jpg
173.487     výstava bankovek  Čím platily babičky  2016.jpg
ČLÁNEK

VÝSTAVA V TEPLICÍCH – BANKOVKY ČESKOSLOVENSKA

Počátkem dubna 2015 jsem dostal od PhDr. Lucie Kursové nabídku k uspořádání výstavy na zdejším zámku v Teplicích na téma „Bankovky Československa“. Výstavy pro rok 2016 budou s podtitulem „Sběratelé teplického regionu“. Vzhledem k tomu, že se v notafilii nějaký rok pohybuji /v pro tuto chvíli „bohužel“ ve světové notafilii/ jsem kontaktoval svého kolegu a kamaráda Jana Šenfelda z pobočky ČNS Teplice, který se specializuje na Československé a Německé bankovky - zda by do tohoto projektu šel spolu se mnou.
Na schůzce s Lucií jsme si řekli, co by se mělo vystavovat, v jakém rozsahu, jaké máme představy apod. V tu chvíli jsme ani pořádně nevěděli, do čeho jdeme, protože jsme ani jeden ještě žádnou výstavu nepořádali. S Jendou jsme se tedy sešli v kavárně na Zámeckém náměstí a probírali svá alba, kde jsme třídili jednotlivé kusy bankovek dle stavu, perforací, či jiných zajímavostí, které by neměli rozhodně na výstavě chybět.
DSC00740.JPG
Porada s Lucií
Na svém PC jsem vytvořil tabulku, kde jsem udělal seznam, kdo a jaké bankovky na výstavu dodá a jaké budeme mít popřípadě chyběnky. Od Lucie jsem si nechal poslat rozměry klipů, do kterých měli být vsunuty folie s bankovkami a popisky. Z těchto rozměrů a rozměrů folií jsem dopředu vytvořil v Excelu jeden zkušební klip, jak by to mělo dle představ vypadat, a čekal, co na to řekne Jenda s Lucií. Když už jsem si tak hrál na PC tak jsem ještě vytvořil hlavičky do klipů s názvy jednotlivých emisí, které jsem hned zakomponoval do zkušebního klipu.
Před prázdninami mě Lucie psala na mail, zda bych mohl zajít na zámek za Mgr. Viktorem Kellerem, který má být kurátorem naší výstavy. Ve smluvený termín jsem se na zámek dostavil a Lucie také. Společně jsme zašli za panem Mgr. Kellerem, který nám nastínil, co je očekáváno. Vzhledem k tomu, že se jednalo o první informativní schůzku, tak mnoho informací nezaznělo. V polovině října mě Lucie kontaktovala s tím, že by bylo dobré malinko začít dělat na přípravě výstavy, přestože náš původní termín byl z ledna posunutý na přelom měsíce února a března. Lucii jsem ujistil, že z mé strany je vše připravené a chybí mě doplnit jen pár popisků. Jenda už mě také mezitím informoval, že začne fotit bankovky pod UV, aby se návštěvníci výstavy se mohli pokochat touto neviditelnou ochranou před falzifikací, což je jeden z několika prvků ochrany bankovek.
Je téměř půlka listopadu a s Lucií jsme se domluvili, že přijedu a domluvíme dalších pár detailů v přípravě. Dorazil jsem v určený čas a zaklepal na dveře kanceláře, kde byla Lucie u PC a něco tvořila. Za druhým stolem seděl doc. PhDr. František Gabriel, Ph.D. se kterým jsem se pozdravil. Po uvítání jsem vyndal paměťovou kartu, na které jsem měl uložené grafické návrhy, seznamy a ostatní podklady pro výstavu, které jsme chtěli tento den probrat. Kartu Lucie založila do PC a sesedli jsme si kolem monitoru. Nahlédli jsme do popisků bankovek, které jsem vytvořil a zkusili jsme jednu stránku vytisknout. Zjistili jsme, že podklad je moc tmavý, příliš mnoho informací ke každé bankovce a v rámci zachování určité velikosti popisku je právě proto písmo malé. Zcela jistě by na výstavě s touto velikostí měla starší generace problém text přečíst. Toto neblahé zjištění mne málem uvedlo v mdloby, protože moje měsíční práce stahování a formátování byla v ten moment pryč … Začal jsem tedy přemýšlet, jaké informace by pro návštěvníka výstavy byly zbytečné a jaké naopak důležité. Postupně jsem zredukoval informace na pár základních řádků ke každé bankovce.
Toto jsem chvilku rozdýchával a mezitím si Lucie vyřizovala v kanceláři důležitý hovor. Než skončila, požádal jsem pana docenta Gabriela o jeho názor – co jsou pro něj důležité informace z pohledu návštěvníka výstavy. Posléze jsme se dostali také ke grafické úpravě klipů a postupně jsme nějak plynule přešli k hovoru o knihách – jak lidé málo čtou, o archeo-výzkumu na hradech a středověku celkově. Nějak jsme se do toho zabrali, protože to je období, které mám rád jako laik a pan docent jako profesionál. Jistě bychom si na toto téma povídali dost dlouho, ale Lucie nás vrátila zpět do reality hned poté, co ukončila důležitý hovor. Dalším bodem našeho setkání bylo motto, které vymyslel Jenda a poslal mě ho mailem pro teplický kulturní měsíčník FREE. Podmínkou textu bylo: „krátké, strohé, výmluvné“. Po chvilce přemýšlení jsme tedy k Jendovu mottu přidali ještě jednu kratičkou větu a přišli jsme na to, že budeme potřebovat ještě úvodní foto, jako upoutávku k textu. Toto jsem slíbil zařídit hned, jak přijedu domů. Lucie ještě podotkla, zda by šlo zařídit komentovanou prohlídku celé výstavy, ale toto rozhodnutí jsem taktně přehodil na nezúčastněného Jendu.
Jako bonus pro výstavu bychom měli mít hotové také výroční bankovky, které jsme se s Jendou rozhodli nechat udělat od našeho slovenského kolegy Maťa Gábriša k výročí přesunu kostela v Mostě. Tento jistě heroický výkon, který byl vynaložen k zachování části naší kulturní a historické hodnoty jistě zaslouží ocenění alespoň tímto malým připomenutím.
bankovka1.jpg
Grafický návrh pamětní bankovky
Poté jsme se propracovali k přepočítávání bankovek v jednotlivém klipu a následnému celkovému počtu klipů co bychom měli mít od muzea připravené. Spolu s ukázkovými klipy s texty jsme se dopracovali k celkovému počtu 29 klipů. Zda tímto počtem muzeum disponuje, zjistí následně Lucie a zajistí nám s Jendou další poradu s kurátorem výstavy p. Kellerem na předběžný termín 25. 11. 2015.
V tento dohodnutý termín jsem čekal ve foyer teplického zámku, kam také po chvíli dorazil spoluautor výstavy – Jenda. Sedíme na lavici a povídáme si, když k nám přišla paní Tichá, která má na starosti propagaci naší akce. Po chvilce zdržení dorazila i Lucie a společně jsme šli do skladu přepočítat, kolik má muzeum k dispozici klipů. Cestou jsme narazili na kurátora pana Kellera. Ještě v přízemních prostorách zámku jsme se domluvili na barevném odstínu podkladu v klipech. Přešli jsme do výstavní místnosti, kde se zrovna připravovala výstava ohledně vánoc. Procházíme místnost a říkáme si, kde by co mohlo být a dáváme návrhy na to, co by mohlo být v hluchých místech místnosti. Počítáme panely, kde by měli být umístěné klipy a na otázky o počtech klipů a bankovek jsem odpověděl vyhýbavě, protože toto vše jsem měl připravené na externí paměťovém médiu. Z tohoto důvodu jsme se přesunuli do kanceláře pana Kellera, kam jsme toto médium připojili. Následně jsme mohli vše spočítat a mít přibližné kalkulace. Toto vše je ale potřeba znovu přepočítat, protože pro nás muzeum neudělá zápůjčku chyběnek a tak se počet klipů zcela jistě zmenší. Jenda navrhl, že by se asi daly zapůjčit nějaké chyběnky od kolegy z pobočky, což by bylo jedině dobře. Dále jsme se domluvili na včlenění Terezínských poukázek do výstavy, které dodám já. Vzhledem k tomu, že Jenda disponuje také bankovkami z říše, tak budou také doplněny ty kusy, které obíhali na našem území v době protektorátu. Další součástí domluvy bylo také to, že muzeum k výstavě přiloží bankovku z teplické městské části Šanov spolu s tiskovou matricí, kterou muzeum vlastní. Z mé strany stále ještě chybí více jak polovina popisků dopsat a tak mám rozhodně co dělat. Více nás již nenapadalo a tak jsme tuto schůzku ukončili s tím, že další bude 18.12.2015, kdy bychom měli znát celkové množství všeho materiálu.
S Lucií jsme se posléze domluvili na kávě, kde jsme chtěli probrat detaily z toho dne. U kávy vzešel jeden nápad, který považuji za dobrý. Jedná se o nadčasové logo, které znázorňuje postupný měnový vývoj, kde rozdělovací vlnovky znázorňují vzestup a pád měny.
křížovky.jpg
křížovky.jpg (2.12 KiB) Zobrazeno 4863 x
Původní logo
P1130006.JPG
Real na výstavě
Víc použitelný jsem už nebyl, protože opět jsem byl po noční a v tu chvíli jsem byl již nějakých 24 hodin na nohou. Pro ten den toho bylo víc než dost a nyní by se mělo již jen čekat na Jendu, až přepošle jednotlivé počty bankovek ze zápůjčky od kolegy a tím začnou opět nové přepočty.
Tak nakonec Jenda domluvil návštěvu u kolegy a v kýžený den se u něj sešli. Vyrazil jsem nalehko, pouze s katalogem od Bajera a flash-diskem s daty. Na ten den jsem nesehnal hlídání a tak jsem Kateřinu odložil v nedaleké Olympii do dětského koutku. Po příjezdu k Tondovi /tak se kolega jmenuje/ jsem si hned napíchl a začal na disku třídit data. Jenda poctivě hlásil chyběnky a poté celou sbírku, abychom měli popřípadě kam sáhnout, pokud by šlo o kvalitu bankovky. Prošli jsme takto celou Tondovo sbírku, dali jsme na PC – uložit data a rozloučili se s Tondou. Doma jsem po zapojení disku do PC koukal jak z jara. Tonda má totiž na svém PC nainstalované nějaké stažené rádoby office a mě se veškerá data proházela a dokonce to vymazalo fotky.
Help. Jsem na mrtvici. Desítky hodin práce je zničeno a já musím začínat vše od znovu. Naštěstí jsem si zavedl takový rychlý systém doplňování, tak jsem to měl již druhý den hotové. Mezitím mě poslal seznam i Jenda, takže se nám postupně začalo ukazovat, jak se celá výstava povede. S Jendou jsme se domluvili, že při takovém množství materiálu bychom tuto výstavu mohli udělat vcelku unikátně – a to – vystavit každou bankovku duplicitně, Avers i Revers. Potenciál by na to byl….
Musel jsem se domluvit na další návštěvě u Tondy, tentokráte s mým notebookem, aby opět nenastal problém. Přibližně po dvou hodinách u Tondy bylo hotovo a já jel domů vkládat katalogová čísla do pomyslných klipů dle emisí.
Je hotovo. Předběžně, pokud budu tedy počítat bankovky duplicitně, tak je to rovných 32 klipů i s články, kuriozitami, typy perforací. Nyní se čeká na kýženého 18.12, kdy máme s kurátorem schůzku a ukážu mu návrhy a vzhledy.
Sešli jsme se tedy těsně před vánoci a na této schůzce byly schváleny mé návrhy s tím, co se vše ještě musí doladit přes vánoční svátky. Přijali jsme Jendův návrh na vložení jednoho panelu bankovek Říšské župy s tím, že k tomuto musí sepsat popisky k jednotlivým bankovkám, které budou následně vystavovány. Mezi svátky jsem si ještě pohrál s prezentací a vytvořil jsem krátkou a dlouhou verzi ochranných prvků bankovek, která je plně nakomentovaná pro zrakově postižené. Prezentace poběží ve smyčce ve foyer jako upoutávka a ve výstavní místnosti jako součást výstavy.
P1130007.JPG
Do nevyužitého výklenku se vložila Tv s prezentací a logem
Následující schůzku již po Novém roce jsme sjednali na polovinu ledna, kdy jsme se domluvili zároveň i s Tondou, že přijede a bude nás doplňovat. Sešli jsme se místnosti paní aranžérky a začali probírat své sbírky již podruhé a rovnou zakládat jednotlivé bankovky do listů, které budou součástí panelů.
DSC01941.JPG
Jenda při předběžné sestavě panelů
DSC01943.JPG
přiřazování popisků k jednotlivým bankovkám
Samozřejmě, že moje předem připravené popisky díky těmto čachrům již mnohde neseděli a museli se tedy přepisovat. Další více-práce pro mne. Mezitím se vyklízely oba výstavní sály, aby bylo místo pro naší výstavu a my mohli pomalu a jistě stěhovat podkladové papíry s bankovkami na již připravené panely k instalaci.
DSC01946.JPG
Kontrola panelů kurátorkou PhDr. Lucií Kursovou
DSC01947.JPG
velkoplošná tapeta bankovky v oblouku místnosti
Samozřejmě tyto podkladové papíry byly na sobě seřazené náhodně a tudíž jsme byly nuceni je rozházet po zemi k jednotlivým panelům, aby bylo vidět, kde který bude přesně dle let emise. Vešel se i panel s kuriozitami a tak prostor, kde měli být původně fotky UV prvků bankovek od Jendy, /které stejně neudělal/se stejně zaplnil tímto.
P1130003.JPG
Stolní vitrína s Teplickými nouzovkami
DSC01944.JPG
DSC01945.JPG
Jednotlivé přiřazování podkladů k panelům – fáze příprav
Po tomto ujištění, že budou prakticky všechny panely zaplněné, jsme došli k názoru, že tuto výstavu ještě zpestříme o jeden panel, který bude plnohodnotnou součástí této výstavy, a věnujeme ho dětem. Bude ponechán prostor v druhé výstavní místnosti pro „dětský koutek“, kde si děti budou moci namalovat své motivy bankovek na papír, který následně mohou na tento připravený panel připíchnout. V době malování si mohou alespoň rodiče v klidu prohlédnout celou výstavu hezky v klidu.
P1120908.JPG
P1120912.JPG
nainstalované vitríny v první místnosti
Lucie přišla s nápadem udělat ještě jednoduchou slosovatelnou soutěž pro děti, kde odpovědi budou vlastně plně čitelné na panelech s bankovkami. Tyto dvě zábavy pro děti myslím posouvají kvalitativně výstavu o level výše a proto jsme nadšeně souhlasili. Při přípravě otázek jsem byl sám mile překvapen, kolikráte bylo motivem bankovek téma husitství – což je také jednou z otázek této soutěže s tím, udržet odkaz a lásku k historii naší země.
P1120915.JPG
P1120917.JPG
Pohled na obě místnosti již připravené k slavnostní vernisáži
Týden před vernisáží jsme se ještě sešli ve výstavních prostorách a společně jsme procházely panel po panelu a zjišťovali jsme chyby, eventuálně věci na opravu, protože při tak velké akci je opravdu důležité, mít vše pod kontrolou. Pár detailů se přeci jen našlo a muselo se přepsat pár popisků. Vše se stihlo hned ještě ten den, takže termín vernisáže nemohl a nebyl ohrožen. Na návštěvu přivedla Lucie pana docenta PhDr. Františka Gabriela Ph.D. , se kterým jsem prošel obě místnosti a udělal mu soukromou prohlídku výstavy, která se moc líbila, což nás potěšilo a já v tu chvíli věděl, že nyní se už není čeho bát.
Přišel den „D“. Den, na který jsme se tolik těšili a stal se pro nás velice významným dnem. S Jendou jsem se sešel již hodinu před vernisáží na zámku a vyměnili si fotografie, které jsme v průběhu celkových příprav nafotili, abychom měli památku na tento den.
173.478     výstava bankovek  Čím platily babičky  2016.jpg
11.2.2016 slavnostní vernisáž
Již půl hodiny před vypuknutím celé akce jsme viděli, jak se začínají návštěvníci pomalu, ale jistě scházet. Sami jsme byli překvapeni velkou návštěvností a také publicitou celé této výstavy. Slavnostní začátek, který byl proložen hudební vložkou, začal přesně na čas. Jako první promluvil kurátor Mgr. Viktor Keller a řekl v podstatě vše, co se mělo říci k této výstavě a nebylo tudíž moc prostoru k tomu něco více říkat. V krátkosti jsem poté představil a seznámil návštěvníky s tím, co zde mohou zhlédnout a následně převzal slovo spoluautor výstavy Jenda, který řekl něco z technického hlediska. Následně jako poslední promluvila v krátkosti jako druhý kurátor PhDr. Lucie Kursová a tím prakticky prohlásila výstavu za slavnostně započatou.
DSC01978.JPG
slavnostní proslov při zahájení
173.485     výstava bankovek  Čím platily babičky  2016.jpg
dětský koutek s panelem pro dětské náměty na bankovky
V tu chvíli jsme si s Jendou začali užívat svou hodinku slávy, kdy jsme dávali rozhovory pro tisk, rádio a jednu místní Tv. Následně jsme se zamotali mezi návštěvníky, kteří nám gratulovali a byly rádi za to, že jsme jim mohli tímto způsobem připomenout jejich mládí, vrátit v nostalgii mimo tuto uspěchanou dobu. Při jednom takovém pohovoru se starší dámou, která vyprávěla, nejen, co si za jakou bankovku mohla koupit a když k tomu měla i krátký příběh, který vzápětí začala vyprávět - to bylo něco, co mě naprosto rozbilo a dojalo. Na výstavu dorazilo také spoustu známých, za které jsem rád a zároveň jsem měl možnost seznámit se s novými sběrateli.
P1130019.JPG
Po ukončení jsme šli s přáteli do místního baru, kde jsme si vyprávěli zážitky a celkově krásná a uvolněná atmosféra nás nabyla k další spolupráci.
Koiko Tomio
Koiko 小池富夫 znovunarozen 21.12.2019
XP Deus 22 cm HF RCWS4 CZ
XP MI-6
Uživatelský avatar
Kulm
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 13
Registrován: stř 06. dub 2011 20:12:18
Bydliště: Sudetenland
Kontaktovat uživatele:

Re: Výstava

Příspěvek od Kulm »

Koiko, myslím, že s indispozicí to na výstavě ještě šlo, hůř si dopad po ní :D
Uživatelský avatar
Koiko
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 13895
Registrován: pát 08. říj 2010 11:59:01
Bydliště: Teplitz stadt

Re: Výstava

Příspěvek od Koiko »

no, hlavně, že nebylo kam skákat. ;-) skála nikde žádná ... :D
Koiko 小池富夫 znovunarozen 21.12.2019
XP Deus 22 cm HF RCWS4 CZ
XP MI-6
Uživatelský avatar
drak66
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 8095
Registrován: pon 18. led 2010 18:04:47
Bydliště: Třebíč

Re: Výstava

Příspěvek od drak66 »

máte to dobře udělaný,toho legionáře bych taky chtěl.Zájem koukám velký :clap: :clap: :clap: :clap: ,samej hráč na saxofon a našli by se tam i hráčky na píštalu :mrgreen:
Uživatelský avatar
Tele
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 1764
Registrován: úte 06. lis 2012 22:00:16

Re: Výstava

Příspěvek od Tele »

Klobouk dolů fešáku :clap:
Uživatelský avatar
drak66
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 8095
Registrován: pon 18. led 2010 18:04:47
Bydliště: Třebíč

Re: Výstava

Příspěvek od drak66 »

taky myslím
Uživatelský avatar
Koiko
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 13895
Registrován: pát 08. říj 2010 11:59:01
Bydliště: Teplitz stadt

Re: Výstava

Příspěvek od Koiko »

Draku - včera jsi o něco přišel...
Měli jsme na výstavě komentovanou prohlídku a navíc ještě půlhodinovou prezentaci na téma ochranných prvků. Celkem kolem dvou hodin povídání o bankovkách u každého jednoho panelu. Sešlo se asi 30 lidí a padaly i zajímavé dotazy.
3005_SUh0uC.tn.jpg
Koiko 小池富夫 znovunarozen 21.12.2019
XP Deus 22 cm HF RCWS4 CZ
XP MI-6
Odpovědět

Zpět na „Notafilie“