Fotografie od vojáka luftwafe

Odpovědět
Uživatelský avatar
zero
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 291
Registrován: ned 24. led 2010 0:05:33
Bydliště: Třebíč

Fotografie od vojáka luftwafe

Příspěvek od zero »

Přátelé, kamarádi. Pro potěchu oka zasílám odkaz na fotky od vojáka.
K jeho osobě jenom, že se jmenoval Klement Götz. Narozen 27.11.1816. Žil v Bohunicích(Bonitz) což byla vesnička vedle Prosiměřic(Prossmeritz) na znojemsku. Ty Bohunice(Bonitz) jsou uvedeny na starých mapách.
Evidentně sloužil u Luftwafe. Z války se prý dostal když vypil dobrovolně nějaký driják kterým si domršil zdraví. Vnučka mi slíbila ještě donést rodné listy a nějaké další údaje. Zkusím to pak zpracovat do nějakého článku. Tak se zatím pokochejte fotkami.
Za kvalitu se omlouvám. Časem fotky i všechny dokumenty naskenuji. Fotky už jsem měl na DW, tak se nedivte logu DW.

Odkaz- http://zerozero.rajce.idnes.cz/Foto_z_vojny/

S pozdravem ZERO
Naposledy upravil(a) zero dne čtv 13. lis 2014 22:58:07, celkem upraveno 1 x.
Je to o tom relaxu.
Uživatelský avatar
msf
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 1454
Registrován: pon 17. kvě 2010 19:45:46

Re: Fotografie od vojáka luftwafe

Příspěvek od msf »

zero dík. Na jedné fotce je i generál Galland.
Uživatelský avatar
zero
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 291
Registrován: ned 24. led 2010 0:05:33
Bydliště: Třebíč

Re: Fotografie od vojáka luftwafe

Příspěvek od zero »

msf píše:zero dík. Na jedné fotce je i generál Galland.
Čéče MSF, jak zjišťuji tak i na jednom snímku je jeho Bf 109 W. Nr. 6714 s šedesáti sestřely z roku 1941! Heršoft, ten maník co to fotil mne zajímá čím dál víc. :shock:
Je to o tom relaxu.
Uživatelský avatar
georg
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 1
Registrován: pát 05. pro 2014 9:51:14

Re: Fotografie od vojáka luftwafe

Příspěvek od georg »

Zdravím. Jsem z Prosiměřic, z části obce do roku 1946 Bonitz. Rodina Götz tu zůstala i po válce a jeden z jejich synů se taktéž jmenoval Klement Götz. Ten však odešel za prací do Brna a zemřel cca před 8 roky. Jeho bratr František zůstal na domku v Prosiměřicích (dříve Bonitz) a zemřel před 2 roky. Matka těchto sourozenců mluvila se silným německým přízvukem až do své smrti (cca před 30 roky). Těch německých rodin zde zůstalo po válce více. Hned vedle bydle němec (rakušan) Tretter. Pokud nejste z rodiny Götzů a chtěl by jste je kontaktovat či jim poskytnout nějaké informace, tak Vám seženu kontakt. Nejsem sběratel, ale jsem 3 generace poválečných osídlenců a zajímám se o historii a původní německé obyvatele obce Bonitz.
Můžete-li mi prosím poskytnout nascenované dokumenty a fotografie, budu Vám nesmírně zavázán. Bude to další střípek v historii obce Bonitz.
Uživatelský avatar
zero
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 291
Registrován: ned 24. led 2010 0:05:33
Bydliště: Třebíč

Fotografie od vojáka luftwafe

Příspěvek od zero »

Jsem v kontaktu s vnučkou dotyčného, pracuje u nás v práci. Mám slíbené další dokumenty, tak až to bude nějak po kupě zkusím z toho sestavit nějaký ucelený kus. Také až se dokopu ke scaneru, tak to oskenujia dám vědět.
Je to o tom relaxu.
Odpovědět

Zpět na „Fotografie“