Nález denárů na Pardubicku

Uživatelský avatar
drak66
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 8095
Registrován: pon 18. led 2010 18:04:47
Bydliště: Třebíč

Re: Nález denárů na Pardubicku

Příspěvek od drak66 »

msf píše:Draku, něco vím o obchodě, kolik lidí chce ten denárek? Kolik lidí zaplatí znovu 90 litrů? kolik je sběratelů, které toto opravdu zajímá? Můj nejlepší kámoš je filatelista ( expert opravdu světové úrovně ). Když se s ním bavím, jakou cenu mají ty jeho nejlepší exponáty, tak se vždy směje, čas prodeje, způsob prodeje, schopnost koupit:). Věř, není to tak divoké:)
jako jo ,souhlasím,ale sběratelé jsou svým způsobem blázni.Vím jak to chodí ve vltavínech,já bych za něj nedal ani korunu a někteří za 100g moravu dávají běžně 60-100tisíc.Je to o tem jak mu to padne do oka a prostě to musí mít,a to je ve všem :D
Uživatelský avatar
Slater
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 2251
Registrován: pát 25. pro 2009 10:22:55
Bydliště: Třebíč
Kontaktovat uživatele:

Re: Nález denárů na Pardubicku

Příspěvek od Slater »

Uživatelský avatar
drak66
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 8095
Registrován: pon 18. led 2010 18:04:47
Bydliště: Třebíč

Re: Nález denárů na Pardubicku

Příspěvek od drak66 »

potřebujou to rozprodat :mrgreen:
Uživatelský avatar
msf
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 1454
Registrován: pon 17. kvě 2010 19:45:46

Re: Nález denárů na Pardubicku

Příspěvek od msf »

U rusů bych to chápal, mít v kapse tu jejich měnu ( mickeymouse dolar:) ) rubl s inflací víc jak 30% tak bych si kupoval i vzduch do foroty :whistle: :whistle: :whistle:
Uživatelský avatar
Koiko
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 13895
Registrován: pát 08. říj 2010 11:59:01
Bydliště: Teplitz stadt

Re: Nález denárů na Pardubicku

Příspěvek od Koiko »

Pazoure - za jeden denár jsi měl v 10. století oves pro koně na měsíc ...
Draku - nevyvracím tvůj názor o depozitech, ale taky to není jednoduché - probíhají tam normální audity a třeba tady u nás se jde položka po položce, dokladování co je v zápůjčce , co je na výstavách apod.
Ale - je to o lidech.
Koiko 小池富夫 znovunarozen 21.12.2019
XP Deus 22 cm HF RCWS4 CZ
XP MI-6
Uživatelský avatar
Koiko
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 13895
Registrován: pát 08. říj 2010 11:59:01
Bydliště: Teplitz stadt

Re: Nález denárů na Pardubicku

Příspěvek od Koiko »

jinak k ceně - těžko říct, zda je reálná, či není. Jsou lidi, kteří kvůli chyboražbě /chyba rytce - otočené písmenko apod./ jsou ochotni těžce přeplatit, protože jde o raritu. Pokud k tomu opravdu nepustí znalce a ti pak oficiálně neřeknou - ano, bylo tam XY nových variant po pár exemplářích - no, tak je vymalováno a cena by asi odpovídala.
Koiko 小池富夫 znovunarozen 21.12.2019
XP Deus 22 cm HF RCWS4 CZ
XP MI-6
Uživatelský avatar
Koiko
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 13895
Registrován: pát 08. říj 2010 11:59:01
Bydliště: Teplitz stadt

Re: Nález denárů na Pardubicku

Příspěvek od Koiko »

Pazour60 píše:Ještě bych se pozastavil nad stavem mincí - našlo se pár střepů...tak kde asi byly??? I u vysoce ryzího stříbra se musí za tisíc let nějaká oxidace objevit. :mrgreen: A tyhle jsou jak čerstvě ražené :shock: , nebo je už někdo čistil a nebo právě vyrazil :D Je to fake :dance:
V Litoměřicích při archeo výzkumu náměstí z /vlastně už loňska/ byl také nalezen denár - měl jsem ho v ruce - řekl bych - mrtvola... no, pak mě ho Milan ukazoval na fotce po očistě,a byl jak nově raženej - normálně jsem čuměl. Měl by mít jeho fotku na FCB - ale tam nejsem registrovanej, abych ji sem stáhl.
Koiko 小池富夫 znovunarozen 21.12.2019
XP Deus 22 cm HF RCWS4 CZ
XP MI-6
šahin
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 1071
Registrován: sob 16. dub 2011 20:48:31

Re: Nález denárů na Pardubicku

Příspěvek od šahin »

Parádička! Ako sa tu písalo, je to banda zlodejská, ktorá to predala za tie akože "doláre", ktoré nemajú cenu ani toho papiera. :clap: :tama: :tama:
Pokiaľ dýcham, dúfam. Rutus Argo, Rutus Optima, Minelab Pro Find 25
Člen SILESIA HUNTERS
Uživatelský avatar
Koiko
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 13895
Registrován: pát 08. říj 2010 11:59:01
Bydliště: Teplitz stadt

Re: Nález denárů na Pardubicku

Příspěvek od Koiko »

tak se závěrem věty souhlasím ... :lol:
Koiko 小池富夫 znovunarozen 21.12.2019
XP Deus 22 cm HF RCWS4 CZ
XP MI-6
Uživatelský avatar
milda
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 859
Registrován: stř 28. zář 2011 21:29:35

Re: Nález denárů na Pardubicku

Příspěvek od milda »

Právě tyto nejstarší české denáry byly raženy z velmi kvalitního stříbra aby se uplatnily v mezinárodním obchodě. Teprve po mincovní reformě Břetislava I. kolem roku 1050 a zavedení denárů malého střížku, dochází k postupnému snižování obsahu Ag, kdy za vlády knížete Bedřicha (1172-73, 1178-89) jsou raženy prakticky již jen z mědi se slabým postříbřením. Proto jsou naše nejstarší denáry v nálezech většinou velmi dobře zachovány a také neopotřebovány oběhem, protože denáry velkého střížku nebyly běžným oběživem.
Předpokládám že jedním z důvodů proč byl nález představen až včera bylo probíhající čistění, svědčí o tom minimálně zachovaná patina (viz zde více fotek: https://www.blesk.cz/clanek/zpravy-udal ... liony.html ). Pokud má nález obsahovat denáry Boleslavů II. a III., tak zejména denáry Ryšavce (Boleslav III.) jsou samy o sobě dosti vzácné a na numismatickém trhu by v prezentovaném stavu klidně 50tisíc za kus v aukci udělaly. Pokud jsou v nálezu i dosud neznámé typy tak znám několik českých sběratelů kteří by neváhali za ně dát i násobně vyšší částku aby je získali do sbírky.
Co se týče muzejních sbírek, tak mám možná jeden trochu provokativní názor. Velmi často slýcháme že prostředky která muzea na svou činnost dostávají jsou nedostačující, nejsou peníze ani lidé na digitalizaci sbírkového fondu, na zpracování nálezů apod. V muzeích velmi často leží v depozitářích nálezy staré desítky let které dosud nebyly zpracovány. Nechápu proč musí muzeum držet ve svých sbírkách například desítky kusů stejného typu denáru pokud má nález zdokumentován a neuvolní určitou část pro sběratele, samozřejmě tak aby to výrazně neovlivnilo trh. Muzea by si tím pomohla k prostředkům které by mohla využít například k nákupu jiných, pro ně zajímavých sbírkových předmětů. Takto to přece probíhalo za I.republiky, například známý numismatik Karel Chaura odkoupil od Národního muzea několik nálezů které pro muzeum nebyly zajímavé a dále je rozprodával mezi jednotlivé sběratele.
Odpovědět

Zpět na „Zajímavosti z internetu“