3. Archeolog vs. detektorář II. - Dohledání

Archeology
Uživatelský avatar
Koiko
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 13895
Registrován: pát 08. říj 2010 11:59:01
Bydliště: Teplitz stadt

3. Archeolog vs. detektorář II. - Dohledání

Příspěvek od Koiko »

Archeolog vs. detektorář II.
aneb – je možná spolupráce ??

Po předchozí domluvě s panem archeologem jsme dnes vyrazili na dohledávání okolí depotu slovanských radliček. Ráno jsem přijel před archeo-depozitář, kde již kolega vyčkával, poněvadž jsem měl asi deset minut zpoždění kvůli provozu na hlavní třídě v Teplicích. Vyrazili jsme hned na sedmou hodinu, abychom na místo přijeli akorát při rozednění.
Po příjezdu na lokalitu jsme vybalili potřebné věci, no, tentokráte jsem byl já ověšen jak vánoční stromeček, protože jsem se doladil navíc batohem a polní lahví. Asi po kilometr dlouhé luční cestě jsme přešli do náletových křovin. Cesta byla strašná, ale vynahradil nám to hlas jelena v říji, jak lákal k sobě laně. Ve volné přírodě jsem jej slyšel takto naživo poprvé. Nevím, jak by se zachoval, kdybychom mu vešli do říjiště, a proto jsme malinko pozměnili směr. Později byl slyšet ještě jednou, každopádně jsme jej nijak nevyrušili.
Naším příchodem na místo nálezu depotu jsme vybalili věci s tím, že zapnu detektor a začnu systematicky prohledávat okolí metr po metru, až na samotný vrchol hory. Nu což, již máme podzim a tak se stala ta věc, že padá listí, které pokrylo kameny a tak samozřejmě docházelo čas od času k nechtěným pádům a já se snažil chránit především jednotku detektoru před nárazem.
Největší překvapení pro nás však bylo, když jsem projížděl okolí předchozích nálezů, kde jsem dohledal trn, který chyběl u radličky z našeho předchozího hledání, tudíž radost veliká. Nečekali jsme, že vůbec něco dohledáme a proto naše radost byla ještě větší, když o kousek dále se ozval z detektoru další signál. Po odkrytí tří vrstev kamenů byla vidět další radlička. Zavolal jsem hned kolegu a začali jsme dokumentovat tento nález.
Dohledání ulomeného trnu z prvního hledání
Dohledání (10) – kopie.JPG
Nový nález radličky
Dohledání (17) – kopie.JPG
Bohužel to bylo z archeologického pohledu vše co bylo zajímavé. Metr po metru jsme prošli až na samý vrch hory a cestou padl už jen zavírací nožík, „asi“ středověký hřeb, knoflík „krupičák“ z uniformy a vystřílené náboje. Každopádně, tato část lokality je již pro nás nezajímavá a pokud do budoucna bychom se do okolí této lokality vrátili, tak to bude z druhé strany hory.
Probíhající akce v terénu
Dohledání (6).JPG
Společné foto z vrcholu hory
Dohledání (4).JPG
Předběžně jsme domluveni na druhou polovinu měsíce listopadu na další spolupráci, tentokráte bychom měli jet na lokalitu vytipovanou panem archeologem. V tuto chvíli stále dochází k očišťování předchozích radliček, jejich zaevidování, vypsání darovacích podkladů apod. Tato dnešní dohledávka dvou kusů bude samozřejmě součástí předchozího depotu.
Zde je fotka nálezů z dohledávání v okolí nálezu depotu radliček
Dohledání (1).JPG
Závěrem bych chtěl všem detektorářům říci, či napsat - vím, budu se opakovat - pokud máte pochybnosti, či z nějakého důvodu strach nález odevzdat a je vůle se zapojit a spolupracovat, mohu předat kontakt na archeologa, který je ochotný s detektoráři jednat naprosto otevřeně bez nijakých předsudků pro Ústecký kraj a Plzeňsko.
Přeji všem dokola – Ať to pípá Koiko Tomio 24.10.2013
Koiko 小池富夫 znovunarozen 21.12.2019
XP Deus 22 cm HF RCWS4 CZ
XP MI-6
Uživatelský avatar
drak66
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 8095
Registrován: pon 18. led 2010 18:04:47
Bydliště: Třebíč

Re: Spolupráce - vlastní zkušenost nade vše...

Příspěvek od drak66 »

:mrgreen: proti tobě je tenarcháč malej camprdlílk,podívám se do kýblu se šrotem,takový archeo tam určitě je,pěkné hřeby od kol atd. ;-) železnýmu šrotu já nefandím,to raděj ten bronz od gyryho.Ale tot můj názor a vy to zase berete jinak ;-)
Uživatelský avatar
kovkop
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 904
Registrován: úte 20. pro 2011 19:15:06

Re: Archeolog vs. detektorář II. - Dohledání

Příspěvek od kovkop »

Krásná spolupráce, gratuluji, ale ten "trn" není náhodou zákolník??! ;-)
Když nemáš podplacené permoníky a skřítky je ti i ten nejlepší detík na hovno
Uživatelský avatar
Koiko
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 13895
Registrován: pát 08. říj 2010 11:59:01
Bydliště: Teplitz stadt

Re: Archeolog vs. detektorář II. - Dohledání

Příspěvek od Koiko »

nn, je to ten kousek, který chyběl na té jedné radličce z prvního hledání... Byly kousek od sebe, protože ta radlička byla na výspě po jiném hledači, který ji tam zanechal.
Koiko 小池富夫 znovunarozen 21.12.2019
XP Deus 22 cm HF RCWS4 CZ
XP MI-6
Uživatelský avatar
kyl
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 1032
Registrován: ned 25. lis 2012 16:51:32
Bydliště: Znojemsko

Re: Archeolog vs. detektorář II. - Dohledání

Příspěvek od kyl »

To společné foto je jak poslední fotka před popravou :lol:
Uživatelský avatar
kovkop
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 904
Registrován: úte 20. pro 2011 19:15:06

Re: Archeolog vs. detektorář II. - Dohledání

Příspěvek od kovkop »

:clap: :clap: :clap: :clap: :clap: A já si říkal co mi to připomíná ;-)
Když nemáš podplacené permoníky a skřítky je ti i ten nejlepší detík na hovno
Uživatelský avatar
kyl
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 1032
Registrován: ned 25. lis 2012 16:51:32
Bydliště: Znojemsko

Re: Archeolog vs. detektorář II. - Dohledání

Příspěvek od kyl »

Alespoň trochu úsměvu by to chtělo :)
Uživatelský avatar
Koiko
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 13895
Registrován: pát 08. říj 2010 11:59:01
Bydliště: Teplitz stadt

Re: Archeolog vs. detektorář II. - Dohledání

Příspěvek od Koiko »

:lol: hi, ono to moc nešlo, bo nám svítilo slunko přímo na oko :mrgreen:
Koiko 小池富夫 znovunarozen 21.12.2019
XP Deus 22 cm HF RCWS4 CZ
XP MI-6
Uživatelský avatar
kyl
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 1032
Registrován: ned 25. lis 2012 16:51:32
Bydliště: Znojemsko

Re: Archeolog vs. detektorář II. - Dohledání

Příspěvek od kyl »

:lol: tvůj výraz přísnej,archáčův s pokleslými rameny takovej odevzdanej,to bylo první co mě napadlo,fotka před popravou.
Uživatelský avatar
kovkop
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 904
Registrován: úte 20. pro 2011 19:15:06

Re: Archeolog vs. detektorář II. - Dohledání

Příspěvek od kovkop »

Trochu to připomíná fota z Vietnamu ;-) :lol:
Když nemáš podplacené permoníky a skřítky je ti i ten nejlepší detík na hovno
Odpovědět

Zpět na „Archeologie - články“