Letecký souboj nad Třebíčí 4.11-přednáška (5.-28.11 výstava)

výstavy, muzea, knihy, časopisy, filmy, hudba.
Uživatelský avatar
zero
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 291
Registrován: ned 24. led 2010 0:05:33
Bydliště: Třebíč

Re: Letecký souboj nad Třebíčí 4.11-přednáška (5.-28.11 výst

Příspěvek od zero »

A to já ti věřím Praxusi, já to myslel v narážce na lidovou obrazotvornost. Vždyť to znáš ;-)
Je to o tom relaxu.
Uživatelský avatar
konopek
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 9
Registrován: sob 30. říj 2010 19:22:55

Re: Letecký souboj nad Třebíčí 4.11-přednáška (5.-28.11 výst

Příspěvek od konopek »

Ahoj.Díky za ohlasy k výstavce a kecání.Jinak další pamětník nám potvrdil, že trosky Fw 190 u Rathanu včetně motoru odvezli ještě za války němci. To co jsme vykopali,byla druhotná skládka-zbytky co někdo naházel do rybníka.... Přikládám fotku vrtulového listu po vytažení a opláchnutí....
vrtule6.JPG
A i když to do leteckého fora nepatří tak něco k tomu co psal Praxus. Omlouvám se, vím, že jsem v leteckém foru, ale pokusím se být stručný. Ty fotky by mně zajímaly, ale myslím, že to bude omyl.

O tom, že by něco bylo v hrázi rybníka Rathan (jak jsem nedávno zjistil, správně je Rotte Hahn) pochybuju. Jediné větší úpravy hráze byly, když se zakrývala strouha z Rathanu do Oslavky. Pochybuju, že kdyby tam v té době našli něco z techniky, že by to někdo zahrnul. Spíš by to skončilo v Kovošrotu n.p. a peníze by byly propity... Hlavně co vím tak přímo u Rathanu se v roce 1945 žádná technika nenacházela. Ale máš pravdu, že po 6.Pz.D. se dá němco najít. Zabývám se tím už nějaký čas a je pravda, že na některých místech, kde 6.Pz.D. byla a ničila techniku a výbavu se dá něco najít. Ona totiž 6.Pz.D. byla roztahaná po celém okrese.(Např lazaret , opravny a daší týové jednotky byy v obcích až 35km od velitelsví v Náměšti. Pokud vím, tak před pár lety při výkopových pracích u Vladislavi vykopali pár článků pásů a pojezdové kolo-snad z jednoho z Panterů. Vše skončio také ve sběrně.... Já jsem s kamarády na místech, kde 6.Pz.D. končila našel max. gumové patky z pásů několika typů techniky. Pokud tedy nepočítám dvě kola z Hetzera, ale ten nebyl od 6.Pz.D. a navíc je to ze stodoly.
Jinak takové špeky jako Hakl zahrnutý u kapličky v Jasenici, nebo něco mezi pásovou motorkou a KoenigTigerem pod náměšťkou Čertovkou jsou opravdu jen legendy-což mám prověřeno...
Uživatelský avatar
konopek
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 9
Registrován: sob 30. říj 2010 19:22:55

Re: Letecký souboj nad Třebíčí 4.11-přednáška (5.-28.11 výst

Příspěvek od konopek »

Omluva za zmatené psaní, sekal se mi net, tk je něco dvakrát...Mea culpa
Uživatelský avatar
gyry
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 559
Registrován: stř 06. led 2010 18:00:26
Kontaktovat uživatele:

Re: Letecký souboj nad Třebíčí 4.11-přednáška (5.-28.11 výst

Příspěvek od gyry »

konopek píše: Ale máš pravdu, že po 6.Pz.D. se dá němco najít. Zabývám se tím už nějaký čas a je pravda, že na některých místech, kde 6.Pz.D. byla a ničila techniku a výbavu se dá něco najít. Ona totiž 6.Pz.D. byla roztahaná po celém okrese.(Např lazaret , opravny a daší týové jednotky byy v obcích až 35km od velitelsví v Náměšti. Pokud vím, tak před pár lety při výkopových pracích u Vladislavi vykopali pár článků pásů a pojezdové kolo-snad z jednoho z Panterů. Vše skončio také ve sběrně.... Já jsem s kamarády na místech, kde 6.Pz.D. končila našel max. gumové patky z pásů několika typů techniky. Pokud tedy nepočítám dvě kola z Hetzera, ale ten nebyl od 6.Pz.D. a navíc je to ze stodoly.
Jinak takové špeky jako Hakl zahrnutý u kapličky v Jasenici, nebo něco mezi pásovou motorkou a KoenigTigerem pod náměšťkou Čertovkou jsou opravdu jen legendy-což mám prověřeno...
To jsme Vám včera kopali v revíru. A je pravda, že se stále dá najít.
Uživatelský avatar
konopek
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 9
Registrován: sob 30. říj 2010 19:22:55

Re: Letecký souboj nad Třebíčí 4.11-přednáška (5.-28.11 výst

Příspěvek od konopek »

Tak doufám, že se zadařilo, války u nás až tolik není.....Jinak náš revír o není, jen snažím dát do jara do kupy článek o 6 Pz.D. a tak na doplnění hledám šrot a fotím nálezy kamarádů z míst, kde jednotky podřízene divizi pobývaly. Před dvceti lety to n těch místech prý bylo zajímavější...Pokud by jste kopli nějaké Id , moc bych poprosil o foto. Sranda je, že žádná ze známek nalezených v kraji není jednotky podléhající 6.Pz.D. tak na takovou čekám.
Odpovědět

Zpět na „Kultura“