cihly

Odpovědět
Uživatelský avatar
Pavlis
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 17
Registrován: sob 15. kvě 2010 22:04:41

Re: cihly

Příspěvek od Pavlis »

No pěkný...moc... Určitě se těšíme na další fotky - takže, šup sem s nima... :shock:
Uživatelský avatar
kovkop
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 904
Registrován: úte 20. pro 2011 19:15:06

Re: cihly

Příspěvek od kovkop »

Asatru: tak klobouk dolů, takto má být udělaná sbírka a co cihla to paráda!!! Držím palce v další sběratelské práci!! :clap: :clap: :clap:
Když nemáš podplacené permoníky a skřítky je ti i ten nejlepší detík na hovno
Uživatelský avatar
Koiko
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 13895
Registrován: pát 08. říj 2010 11:59:01
Bydliště: Teplitz stadt

Re: cihly

Příspěvek od Koiko »

To máš obložený sbírkou vinný sklípek, ne ?? PARÁDA.
Nechceš si udělat katalog ?? fotka - firma - období - popis značky ....
Koiko 小池富夫 znovunarozen 21.12.2019
XP Deus 22 cm HF RCWS4 CZ
XP MI-6
Uživatelský avatar
Asatru
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 12
Registrován: pon 08. říj 2012 21:16:16

Re: cihly

Příspěvek od Asatru »

Zdravím,
díky za ohlasy. Ne sklípek to není, máme to vystavené v průjezdu. Nejhorší nepřítel pro sběratele cihel je místo:-) A proto větší část naší sbírky je zatím na paletách. Katalog samozřejmě plánujeme, i stránky.
Jinak kdo by měl zájem tak naše Slovenská společnost Laterarius dělá 10.11. setkání. Sicse toto setkání spíše zaměří na střešní krytinu ale i tak to bude zajimavé. Nevím jak se tady vkládá souborpdf ale skusím to a hodím sem pozvánku.
pozvanka_na_5._stretnutie.pdf
(173.15 KiB) Staženo 241 x
Uživatelský avatar
Slater
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 2251
Registrován: pát 25. pro 2009 10:22:55
Bydliště: Třebíč
Kontaktovat uživatele:

Re: cihly

Příspěvek od Slater »

Skvělá práce!
Je možnost tuto sbírku vidět i osobně?
Z naší strany Vám v budoucnu můžeme pomoci minimálně formou odkazů na Vaše stránky.
Jsem rád, že jsme se tu dozvěděli, že jsou další lidé které toto téma zajimá a že máme v ČR sběratele s více než 1500 kusy.
Uživatelský avatar
Asatru
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 12
Registrován: pon 08. říj 2012 21:16:16

Re: cihly

Příspěvek od Asatru »

Samozřejmě že není problém se domluvit a můžete se dojet podívat. Jen nemáme vystaveno všech 1500 kusů. Velkou část máme ještě na paletách. Ale vystaveno jichmáme dost.
Jeden kolega sběratel z Maďarska vlastní okolo 13 000 kusů.
Uživatelský avatar
Koiko
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 13895
Registrován: pát 08. říj 2010 11:59:01
Bydliště: Teplitz stadt

Re: cihly

Příspěvek od Koiko »

to si z nich postavil baráček ?? Máš představu, kolik lidí v republice sbírá cihly ??
Koiko 小池富夫 znovunarozen 21.12.2019
XP Deus 22 cm HF RCWS4 CZ
XP MI-6
Uživatelský avatar
Asatru
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 12
Registrován: pon 08. říj 2012 21:16:16

Re: cihly

Příspěvek od Asatru »

ne ne nepostavil, něco ma vystavené něco v regálech.V Maďarsku jsou ve sbírání cihel a věcí okolo opravdu hodně vepředu. Dvakrát ročně se tam konají třídenní setkání, výměny, exkurze, přednášky a pařby, je to tam skvělé. Mají i své sponzory. Ja osobně znám u nás a vím něco oklo 15 - 20 lidí, ale je jich evidentně víc, o čemž svědčí i toto forum ;-)
Uživatelský avatar
Koiko
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 13895
Registrován: pát 08. říj 2010 11:59:01
Bydliště: Teplitz stadt

Re: cihly

Příspěvek od Koiko »

Mě docela překvapilo,že na dovolené jsem trefil hned 2x na takto vystavené cihly. /Č.Ráj a na Slovensku/ Normálně bych to asi přešel, ale díky tomuto vím, že to někdo sbírá, tak jsem to na ukázku nafotil.
co si myslíš o podlahových "stopách" ? myslím, že jsem také vkládal jednu psí tlapu z půdy ze Starých Hradů....
Tomáš Durdík /přední č.archeolog/ naznačil, že to bylo natruc šlechtici. nevím, který to je díl...
viewtopic.php?f=13&t=1549
Koiko 小池富夫 znovunarozen 21.12.2019
XP Deus 22 cm HF RCWS4 CZ
XP MI-6
Uživatelský avatar
Asatru
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 12
Registrován: pon 08. říj 2012 21:16:16

Re: cihly

Příspěvek od Asatru »

Zajimavé, o tom jsem nikdy neslyšel. Ale cihly z tlapkama od zvířat nebo otisk dětských ručiček nebo nožiček jsou na cihlách k vidění. Docházelo knim při sušení cihel kdy se po dvorech cihelen proháněli psi,slepice, prasata a různá domácí zvířata,nebo si tam hrály děti. Sam mam pár takových ve sbírce,dokonce mam ůlomek římské cihly kde je stop od zvířat hned několik.
Odpovědět

Zpět na „Cihly“